«Пекло» для окупантів: у День ЗСУ армія отримала першу партію дрон-ракет, фото
Сили оборони України 6 грудня отримали першу партію нової української зброї — ракет-дронів «Пекло». >>
На безпеку і можливість жити своїм життям, власними мріями зі своїми рідними заслуговують діти кожного народу.
Як інформує УМ, про це заявив президент України Володимир Зеленський з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
"На жаль, російська агресія вкрала в багатьох українських дітей час безтурботності і надто рано змусила побачити найгірше, що буває у світі дорослих, – війну.
Але мільйони дорослих, і не лише в нашій країні, все ж відчувають, як важливо робити все можливе, щоб повертати безпеку, попри все – захищати, відвертати російське зло та відновлювати можливість жити", наголосив Глава держави.
Зеленський зауважив, що українські діти допомагають дорослим триматися та не віддавати Україну російським загарбникам.
"Наші українські діти навчаються, мріють і багато в чому допомагають дорослим триматися й тримати Україну – не віддавати її окупанту.
Впевнений, що зможемо захистити нашу незалежність. А гарантована незалежність України буде завжди надійним захистом кожній дитині в нашій державі", резюмував Президент.
Нагадаємо, що 1 червня – Міжнародний день захисту дітей, який відзначається щорічно.
Як пише Рубрика, цю ініціативу підтримала ООН й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Крім того, відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини.
До повномасштабного вторгнення росіян в Україні поживало понад 7,5 млн дітей. Усі вони постраждали від російської агресії: комусь довелося покинути межі рідної країни, залишити своїх друзів, звичне місце і звикати до інших реалій.
Ті, хто залишився в Україні, останнім часом практично щодня чують вибухи, замість дитячого дозвілля — перебувають в укриттях, а замість сну у своїх ліжках — часто ночують на облаштованих батьками спальних місцях у коридорі чи ванній кімнаті. Бо так безпечніше.
На жаль, за даними Офісу Генпрокурора, станом на 27 травня від початку повномаштабної війни в Україні загинули 548 дітей та понад 1351 дитина отримала поранення.
Останні виявлені факти злочинів проти дітей:
25 травня внаслідок удару російськими військами по гіпермаркету в Харкові загинула 12-річна дівчинка;
26 травня через обстріл загарбниками села Богуславка Ізюмського району Харківської області постраждали двоє хлопчиків віком 9 та 12 років;
у ніч на 1 червня завдали удару по приватній забудові в Балаклії Харківської області: загалом постраждали 12 осіб, серед них – 8 неповнолітніх.
За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей.
Нагадаємо, що "Діти війни"—цеплатформа, наякуможнаповідомититазнайтивсюінформаціюпродітей, якіпостраждаливнаслідоквійнирфпротиУкраїни.
В Офісі Генпрокурора наголосили, що надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856.
Як повідомляла УМ, кількість депортованих до рф українських дітей може сягати від 16 до 300 тисяч.
Сили оборони України 6 грудня отримали першу партію нової української зброї — ракет-дронів «Пекло». >>
Бійці 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади успішно прорвали ще одну з ділянок російсько-українського кордону в Курській області. >>
Уламки збитого ворожого «Шахеда» виявлено біля будівлі Верховної Ради у центрі Києва після нічної атаки росіян у ніч на суботу, 7 вересня. >>
Одразу 10 цивільних автомобілів зоріло вщент на стоянці поряд з багатоповерховими житловими будинками в центрі міста Суми внаслідок авіаційного удару російських терористів у суботу вранці. >>
У четвер, 15 серпня, в мережі опублікований відеозапис, на якому зафільмований фрагмент массової здачі росіян у полон на території Курської області. >>
ФАБ 1500 росіяни обладнали спеціальним модулем, щоби бомба могла планувати в повітрі після пуску з літака >>