У польському Сеймі відкрилася виставка малюнків Сущенка
Експозиція складається з репродукцій малюнків, створених українським журналістом упродовж 2016-2018 років під час перебування в СІЗО “Лефортово” та колонії №11 в Утробіно. >>
Звільнений із полону бойовиків в рамках обміну 29 грудня Олег Галазюк розповів, що кримінальна справа проти нього в ОРДО ґрунтувалася на тому, що він назвав Донбас окупованою Росією територією і написав "ДНР" у лапках.
Джерело: інтерв'ю Галазюка Радіо Свобода
Галазюк був викладачем філософії з Чистякова (до декомунізації Торез), одним із авторів рубрики "Листи з окупованого Донбасу" на сайті Радіо Свобода, писав під псевдонімом Мирослав Тямущий. Бойовики засудили його до 16 років колонії суворого режиму.
"Затримання ось ці незаконні проводяться ще за статтями українського кодексу – "Боротьба з організованою злочинністю". Тобто публікація матеріалів на Радіо Свобода прирівнювалася до "бандитизму" і "створення організованих злочинних угруповань",- каже він.
"Там прямим текстом так і написано, що моя злочинність полягала в тому, що очевидні для всього світу речі – як те, що це окуповані території – прирівнювалися до "розпалювання міжнаціональної ворожнечі" і також до "екстремізму". Так і пишуть, що я вчинив злочини, що я речі називав своїми іменами, тобто, що "ДНР" – це територія, яка не визнана світом, вона окупована Росією.
Був ще висновок так званого "експерта", котрий я оскаржив. За цим висновком прирівнювалося те, що я взяв слово "ДНР" у лапки, до злочину. Я планував написати статтю, яка так і називається: "За лапки у слові "ДНР" – 16 років"", - розповідає Голозюк.
Він розповів, що вдруге його схопили 24 серпня 2017 року. До цього він уже потрапляв у полон у 2014 році.
"Мене покликали у маріупольську Ялту (селище під Маріуполем – ред.), я мав там 7 днів відпочивати. Я думаю, що це була провокація, і вже всі про мене знали. Схопили на КПП Єленівка (блокпост угруповання "ДНР"), при виїзді. Одягли мішок і повезли назад до Тореза.У Торезі є "МГБ". "МГБ" – це те, що раніше було СБУ, там працюють люди, які раніше працювали в СБУ. Серед них були мої учні, котрих я вчив у Торезькому філіалі Харківського інституту економіки і ринкових відносин. Вони впізнали мене, говорили: Олег Дмитрович, що ви тут забули? Тому ставлення до мене було більш-менш лояльне. Але я просидів з мішком на голові три доби. Три ночі не спав. Вони включили "Квартал 95", дивилися і сміялися, а я сидів, прикутий кайданками до батареї з мішком на голові.Начальник цього СІЗО зараз став першим заступником "міністра" "МГБ ДНР". Його донька поступила на бюджет на підконтрольну територію України".
За словами Галазюка, потім його перевезли до СІЗО Шахтарська, пізніше – Донецька.
При цьому звільнений викладач і журналіст зазначив, що його не катували, бо він справді писав статті про окуповані території. А катують, за його словами, зазвичай невинних людей, які мають зізнатися в злочині, якого не скоювали.
"Мене не катували, тому що я реально писав про Україну статті. Мене є за що переслідувати. Я робив фото. А фото вважається у них "шпигунством". Хоча, от я робив фото на власний фотоапарат – але не було доказів того, що я робив ці фото. Однак є самі знімки. І факт цих "злочинів" фіксується, що я "вступив у злочинну змову" незрозуміло з ким, з редактором, у конкретну годину – це просто час розміщення цієї публікації на Радіо Свобода. І подібна фраза повторюється 60 разів".
Як повідомляла УМ, 29 грудня у рамках обміну утримуваними особами бойовики ОРДЛО звільнили 81 українця, з них 76 повернулися на підконтрольну Україні територію, ще 5 вирішили залишитися на окупованій чатсині Донбасу. У свою чергу, Україна передала 124 особи.Зокрема, бойовики ОРДО в рамках обміну передали Україні журналістів Станіслава Асєєва та Олега Галазюка.
Експозиція складається з репродукцій малюнків, створених українським журналістом упродовж 2016-2018 років під час перебування в СІЗО “Лефортово” та колонії №11 в Утробіно. >>
"Близько 100 громадян України, які незаконно ув’язнені в Росії, "відзначають" різдвяні свята у в'язниці. Знову. ️еякі українські політв'язні були звільнені та повернуті додому до своїх родин та друзів, але вони не могли бачити коханих роками та "святкували" багато свят у в'язницях" >>
“Не забувайте про Віталія Марківа. Свободу Віталію Марківу”, — наголосив Сенцов. >>
Звільнений з російського полону український режисер Олег Сенцов спалив свою тюремну форму. "Це роба ув’язненого, найбільш ненависна річ на землі. Зараз я її спалю", - сказав Олег Сенцов. Український режисер спочатку облив тюремний одяг бензином, а потім підпалив. >>
"Щастя - ось таке щастя, воно таке несподіване якесь. Всі чекали, що це не він, що його не взяли у цей список, було страшно. А потім, коли побачили літак, - це було щось. Ми з Владіком ледь із розуму не зійшли, стрибали. Дуже добре, дякую за все", - поділилася Людмила Сенцова. >>
Цього дня п’ять років тому, 26 лютого 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії парламенту Криму. >>