Легендарна 91-річна французька актриса Бріджит Бардо відійшла у засвіти, фото
У віці 91 року померла Бріджит Бардо — легендарна французька актриса та символ сексуальної свободи. >>
Мінкульт перейменував Національну музичну академію: прибрали ім’я Чайковського. (Фото: Фейсбук Національна музична академія України імені П.І. Чайковського)
Міністерство культури України ухвалило рішення про перейменування Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Відтепер заклад має назву Національна музична академія України.
Як інформує УМ, про це повідомили 300 грудня на сайті Мінкульту.
«Продовжуємо процес деколонізації української культури. Рішення ухвалене відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», а також законів “Про вищу освіту”та “Про культуру“», — зазначила Тетяна Бережна, віцепрем’єр-міністерка з питань гуманітарної політики — міністерка культури України.
Підставою для перейменування став фаховий висновок Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті. Комісія визначила, що використання імені Петра Чайковського в назві закладу є символікою російської імперської політики та не відповідає чинному законодавству. Мінкульт реалізував свої повноваження та ухвалив рішення про перейменування.
Відповідно до наказу, ректор Академії має у встановлений строк подати Статут у новій редакції та забезпечити виконання всіх процедур, пов’язаних зі зміною назви. Також будуть внесені необхідні зміни до установчих документів і контракту керівника закладу.
Перейменування не впливає на статус, освітній процес чи мистецьку діяльність Академії. Рішення спрямоване на виконання вимог законодавства та є частиною державної політики деколонізації й очищення публічного простору від символіки російської імперської політики.
Наступним кроком стане публічне обговорення з колективом закладу, експертним середовищем та громадськістю питання присвоєння нового імені Національній музичній академії України.
Як повідомляла УМ, Деколонізація: Рада перейменує 83 населених пункти.
У віці 91 року померла Бріджит Бардо — легендарна французька актриса та символ сексуальної свободи. >>
У Києві 27 грудня станом на 11 годину все ще триває багатогодинна тривога - наразі кількість постраждалих внаслідок комбінованої атаки рф відомо про 22 постраждалих. >>
Контррозвідка Служби безпеки запобігла замовному вбивству офіцера Головного управління розвідки Міністерства оборони України. >>
Минулого тижня слідчі поліції провели в рамках цієї операції 12 санкціонованих обшуків у Рівненській та Івано-Франківській областях, продовжуючи діяльність, розпочату у вересні. >>
Служба безпеки та Національна поліція викрили трьох чоловіків, які здійснили подвійний терористичний акт у Києві 11 грудня. Затримання відбулося по «гарячих слідах» протягом 6 годин після вчинення вибухів. >>
У просторі Ex Tintostamperia в Комо відкрився міжнародний культурний проєкт “Promessi Sposi – Art, Design & Fashion UA–IT”, створений за ініціативи громадської організації Vitaukr та її голови Наталії Сасіної. >>