Команду 31-ї експедиції на станції «Академік Вернадський» вперше очолила жінка, фото
Ккерівницею 31-ї української антарктичної експедиції (УАЕ), яка триватиме впродовж 2026-2027 років, призначили метеорологиню Анжеліку Ганчук. >>
Прогрес у мирних переговорах: США та Україна узгодили ключові положення.
Голова української делегації Андрій Єрмак та Держсекретар США Марко Рубіо на зустрічі у Женеві, фото: Єрмак у соцмережах
У Женеві на зустрічі представників США та України сторони підготували оновлений і доопрацьований рамковий документ щодо миру. Також домовились, що майбутня угода має цілковито поважати суверенітет України.
Як інформує УМ, про це 24 листопада повідомили на сайті Офісу президента.
"Переговори були конструктивними, зосередженими та сповненими взаємної поваги, що підкреслило спільну відданість досягненню справедливого й тривалого миру.
Обидві сторони визнали консультації вкрай продуктивними.
Обговорення продемонстрували суттєвий прогрес в узгодженні позицій та визначенні чітких подальших кроків.
Сторони підтвердили, що будь-яка майбутня угода має цілковито поважати суверенітет України та забезпечити стійкий і справедливий мир.
За підсумками переговорів сторони підготували оновлений і доопрацьований рамковий документ щодо миру", - сказано, зокрема, в повідомлені.
Повідомляється, що українська делегація ще раз висловила вдячність США і особисто президенту Штатів Дональду Трампу "за непохитну відданість та невтомні зусилля, спрямовані на завершення війни та збереження людських життів".
Сторони домовилися найближчими днями продовжити роботу над пропозиціями.
Також вони планують підтримуватимуть тісний контакт із європейськими партнерами.
Остаточні рішення щодо цього рамкового документа ухвалюватимуть президенти країн Володимир Зеленський і Трамп.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський за результатами перших звітів української команди на переговорах у Женеві в неділю вдень заявив, що пропозиції США можуть врахувати низку елементів, які засновані на українському баченні та є критично важливими для національних інтересів України.
Секретар РНБО, член делегації України на мирних переговорах Рустем Умєров заявив, що поточна редакція "мирного плану" вже відображає більшість ключових українських пріоритетів.
Велика Британія, Німеччина та Франція підготували контрпропозиції до "мирного плану" США з 28 пунктів, які передбачають зокрема обмеження чисельності ЗСУ до 800 тисяч осіб та початок переговорів від лінії зіткнення. ЗМІ опублікували повний текст.
Держсекретар США Марко Рубіо за результатами мирних переговорів у Женеві заявив, що в неділю було досягнуто значного прогресу, водночас він "нічого не чув" про пропозиції представників Європи, хоча була зустріч із радниками з нацбезпеки європейських країн.
Як повідомляла УМ, оприлюднено повний текст «мирного плану» від Євросоюзу.
Ккерівницею 31-ї української антарктичної експедиції (УАЕ), яка триватиме впродовж 2026-2027 років, призначили метеорологиню Анжеліку Ганчук. >>
Уперше за понад сто років канадські військові змоделювали відповідь на гіпотетичне вторгнення США. Це відбувається на тлі зростання напруженості між Сполученими Штатами і союзниками по НАТО, зокрема довкола питання Гренландії, а також минулих заяв Білого дому, що Канада має стати частиною США >>
Підписання плану процвітання України було скасоване через суперечки навколо Гренландії, які завадили намірам використати форум у Давосі для досягнення домовленостей між США, Україною та європейськими державами щодо гарантій безпеки та відновлення України. >>
Серед регіонів, де нещодавно змінено очільників, опинилася і Тернопільщина. >>
Внаслідок російських нічно-ранкових ударів 20 січня кілька українських електричних підстанцій, які мають ключове значення для забезпечення ядерної безпеки, пошкоджені; Чорнобильська АЕС – повністю втратила зовнішнє електропостачання. >>
До "Ради миру" щодо Гази президент США Дональд Трамп запросив 49 держав і Єврокомісію, серед запрошених є Україна, однак відповіді від неї поки немає. >>