Кляті «Бандеролі»: рф планує виробляти 120 ракет на місяць - «Флеш»
На місяць росія планує виробляти 120 ракет «Бандероль», щоправда, завод ще не досяг планового показника виробництва. >>
Ціни на нафту подорожчали на 2%, оскільки російський порт призупинив експорт нафти після нападу з боку України.
У ніч на 14 листопада Україна нанесла удари по Новоросійську.
Один із ударів, як визначили GEOINT-спеціалісти з "КіберБорошна", припав на розташування 1537-го зенітно-ракетного полку ЗС РФ, з детонацією ракет для ЗРК С-300/С-400. Інший удар припав на район нафтової бази та морських нафтових терміналів на мисі Шесхарис. Також знову було гучно на Саратовському НПЗ
Світові ціни на нафту одразу підскочили приблизно на 2% у п'ятницю через побоювання щодо стабільності постачань після того, як чорноморський порт Новоросійськ призупинив експорт нафти після атаки українських безпілотників.
Ф'ючерси на нафту еталонної марки Brent дорожчають на $1,24 за барель (на 2%) – до $64,25, а ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate зростає на $1,30 (2,2%) – до $59,99 за барель.
Як інформує УМ, про це 14 листопада повідомило агентство Reuters.
За даними російських посадовців, внаслідок удару пошкоджено судно в порту, багатоквартирні будинки та нафтобаза в Новоросійську. Порт також призупинив експорт нафти, а оператор російських нафтоводів "Транснєфть" зупинила прокачування нафти до Новоросійська, повідомили джерела в галузі.
"Інтенсивність цих атак зросла, вони трапляються набагато частіше. Зрештою, вони можуть уразити щось, що спричинить тривалі збої", – зазначив аналітик сировинних товарів UBS Джованні Стауново.
Наразі ринок намагається оцінити вплив останніх атак і їх значення для російського нафтового експорту у довгостроковій перспективі.
За інформацією джерела в галузі, експорт російської нафти через Новоросійськ у жовтні зріс до 3,22 мільйона тонн, або 761 тис. барелів на добу, а також було експортовано 1,79 мільйона тонн нафтопродуктів.
Зростання світових цін відбувається після того, як у середу ціни на нафту Brent та WTI впали приблизно на 3% після публікації оновленого звіту звіту ОПЕК. У ньому аналітики організації припускають, що пропозиція нафти відповідатиме попиту у 2026 році, що значно відрізняється від попередніх прогнозів дефіциту.
Інвестори також стежать за впливом західних санкцій на постачання російської нафти та логістичні ланцюжки.
Нагадаємо, що 23 жовтня адміністрація президента США Дональда Трампа вперше з часу його вступу на посаду у січні 2025 року запровадила санкції проти Росії "через відсутність серйозної відданості Росії мирному процесу для припинення війни в Україні".
Під них потрапили російські нафтові гіганти "Роснєфть" та "Лукойл", а також всі їхні дочірні компанії. OFAC встановило крайній термін до 21 листопада для компаній, щоб згорнути свій бізнес за кордоном.
Як повідомляла УМ, Міноборони рф засмучене: українські дрони «завітали» до Орла й ще 10 регіонів росії.
На місяць росія планує виробляти 120 ракет «Бандероль», щоправда, завод ще не досяг планового показника виробництва. >>
Нову банкноту номіналом у 2000 гивеньіз зображенням Василя Стуса презентував Національний банк України. >>
Підрозділи Deep Strike Сил спеціальних операцій у ніч на 14 липня успішно уразили "Газпром нафтохім Салават" – один із найбільших нафтопереробних і нафтохімічних комплексів РФ у Башкортостані. >>
Крим у ніч на 14 липня зазнав масованої атаки безпілотників, унаслідок якої в Керчі та Севастополі зафіксовано численні пожежі та перебої з електропостачанням. Ударів зазнали об'єкти енергетичної інфраструктури та місця можливого розміщення протиповітряної оборони. >>
Уночі 13 липня безпілотники СБУ уразили низку військових, логістичних та паливних об'єктів на території росії та тимчасово окупованого Криму– там вирували пожежі. >>
Винним у державній зраді Вищий антикорупційний суд визнав колишнього народного депутата, який втік до Росії, Андрія Деркача та засудив його до 15 років тюремного ув'язнення з конфіскацією майна. >>