У День Конституції запроваджено «Орден Європи», нагороджено героїв і запропоновано національний пантеон
Про запровадження нової державної відзнаки – «Ордена Європи», повідомив Президент Володимир Зеленський.. >>
Хасиди в Умані, 21 вересня 2025 року. (СуФото: спільне Черкаси)
На Черкащину до Умані на святкування єврейського Нового року – Рош га-Шана – приїхали вже понад 35 тисяч хасидів.
Як інформує УМ, про це 22 вересня повідомив речник Державної прикордонної служби України полковник Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону.
Офіцер зазначив, що рух паломників відбувається не лише через кордони з країнами Євросоюзу, активно ці громадяни перетинають і кордон з Молдовою.
Демченко додав, що прибуття паломників-хасидів триває вже кілька тижнів.
Основна ж їхня кількість в’їхала протягом останніх 5 днів.
«За нашими оцінками, на в’їзд в Україну за ці кілька тижнів прослідувало більше 35 тисяч паломників-хасидів, які в більшості рухалися організованими групами.
Були і відмови у в'їзді (причини – пов’язані з паспортними документами, або через заборону в’їзду в Україну через порушення українського законодавства раніше)», - сказав, зокрема, речник.
Додамо, що Міністерство закордонних справ України закликало прочан-хасидів, які планують здійснити паломництво до Умані на Рош га-Шана у вересні, врахувати відсутність гарантій повноцінної безпеки іноземним громадянам на території України.
Як повідомляла УМ, Умань в очікуванні: приїде рекордна кількість ізраїльських паломників.
Про запровадження нової державної відзнаки – «Ордена Європи», повідомив Президент Володимир Зеленський.. >>
На бульварі Тараса Шевченка в Києві зʼявиться памʼятник гетьману Івану Мазепі, а сьогодні, у День Конституції, у Києво-Печерській лаврі встановлено його погруддя. Івана Мазепи повідомив >>
Сотні тисяч протитанкових бойових частин N7 для безпілотників, розроблених норвезькою оборонною компанією Nammo, отримала Україна. >>
Сім родин дочекалися: додому повернулися цивільні українці з незаконного утримання росією >>
Із хакерів Україна вперше в історії стягнула криптовалюту й передала її державі — понад 372 млн грн спрямували в управління АРМА. >>
Гітанас Науседа, Президент Литви, заявив, що може допомогти у врегулюванні дипломатичного конфлікту між Києвом і Варшавою за їхньої згоди. >>