Команду 31-ї експедиції на станції «Академік Вернадський» вперше очолила жінка, фото
Ккерівницею 31-ї української антарктичної експедиції (УАЕ), яка триватиме впродовж 2026-2027 років, призначили метеорологиню Анжеліку Ганчук. >>
1,3 млн доларів США за будівництво багатоповерхівки для військовослужбовців у столиці: повідомлено про підозру т.в.о. начальника одного із Центральних територіальних управлінь Міноборони України (Фото: сайт НАБУ)
Про підозру в одержанні неправомірної вигоди від одного зі столичних забудовників антикорупційні органи спільно з Нацполіцією повідомили т.в.о. начальника одного з Центральних територіальних управлінь Міністерства оборони України.
Як інформує УМ, про це 12 серпня повідомили НАБУ, САП, співрозмовники в правоохоронних органах.
"За даними слідства, посадовець запропонував забезпечити перемогу в конкурсі на зведення будинку для військових у Святошинському районі Києва. Для реалізації плану залучив інших осіб, а "послуги" оцінив у 1,3 млн дол. США.
Гроші мали передаватися трьома траншами через банківські комірки: 100 тис. дол. США — після початку конкурсу; 400 тис. дол. США — за підписання договору на будівництво; 800 тис. дол. США — після завершення першої черги будівництва.
Після оголошення про початок конкурсу забудовник запропонував зменшити суму до 1 млн доларів США та надав перший транш.
У червні 2025 року співучасників злочину викрили одразу після одержання частини коштів. Зібрані докази дали підстави повідомити про підозру і самому посадовцю", - сказано в повідомлені НАБУ.
За даними джерел українських ЗМІ йдеться про т.в.о. начальника Головного управління майна та ресурсів Міноборони Віталія Гайдука та хабар від директора ТОВ "Астрон Трейд" Сергія Шафранського за сприяння в підписанні інвестиційного договору про участь у будівництві багатоквартирного 16-ти поверхового житлового будинку з на земельній ділянці в Святошинському районі Києва.
Дії службовця кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України (Підкуп особи, яка надає публічні послуги).
Стосовно поплічників організатора схеми, за даними джерел УП, 10 червня співробітники ДСР та ГСУ Нацполіції затримали при отримані неправомірної вигоди у сумі 100 тис доларів США представника ССО підполковника Олександра Тиршу та представника МОУ Олексія Стасюка.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи – взяття під вартою з альтернативою застави в сумі 53 млн кожному. Пізніше суд знизив розмір застав до 40 млн. За даними УП, станом на 12 серпня, застави не було внесено.
Як повідомляла УМ, експосадець Міноборони розтратив мільярд бюджетних коштів на закупівлі продуктів харчування для ЗСУ.
Ккерівницею 31-ї української антарктичної експедиції (УАЕ), яка триватиме впродовж 2026-2027 років, призначили метеорологиню Анжеліку Ганчук. >>
Уперше за понад сто років канадські військові змоделювали відповідь на гіпотетичне вторгнення США. Це відбувається на тлі зростання напруженості між Сполученими Штатами і союзниками по НАТО, зокрема довкола питання Гренландії, а також минулих заяв Білого дому, що Канада має стати частиною США >>
Фіктивні висновки ВЛК без присутності призовників масово видавали за $16 тис лікарі одеського ТЦК. >>
Служба безпеки України відкрила кримінальну справу за статтею «державна зрада» проти політтехнолога Володимира Петрова. >>
Понад 40 тисяч вареників приготували минулого року волонтерки із села Дамаска, що в Зіньківській громаді. >>
Ухвалене в останню хвилину в грудні компромісне рішення має на меті закрити передбачуваний дефіцит фінансування України на 2026-2027 роки на суму 140 млрд євро. >>