Глобальний оборонний банк сформують вісім держав та Україна
Глобальний оборонний банк для розвитку військових технологій, що посприяє багатосторонньому прагненню допомогти переозброїти союзні країни, сформують дев’ять держав, включно з Україною. >>
Global Peace Index (GPI) — спроба виміряти спокій у країнах і регіонах.
Україна та росія в новому щорічному звіті Глобального індексу миру (Global Peace Index) 2025 року опинилися на останніх позиціях. Росія посіла останнє місце серед 163 країн, Україна – передостаннє.
Як інформує УМ, це видно з опубліковано рейтингу на сайті ІЕР..
Рейтинг склав австралійський Інститут економіки та миру. У ньому країни оцінювали за 23 критеріями – від рівня внутрішньої безпеки та конфліктів до ступеня мілітаризації.
Перше місце вже 17 років поспіль утримує Ісландія. До десятки наймиролюбніших увійшли також Ірландія, Нова Зеландія, Австрія, Швейцарія, Сінгапур, Португалія, Данія, Словенія та Фінляндія.
Згідно зі звітом, загальний рівень миру у світі знижується вже шостий рік поспіль. Наразі у світі нараховується 59 активних збройних конфліктів – найбільше з часів Другої світової війни. У документі наголошується, що геополітична напруга, зростання мілітаризації та економічна нестабільність є основними причинами цієї тенденції.
Ізраїль у рейтингу опинився на 155-му місці, Сполучені Штати – на 128-му. Зате в Канаді та Нідерландах зафіксоване зниження позицій – Канада цього року вибула з топ-10 і зайняла 14-те місце.
Попри загальну негативну динаміку, автори звіту зазначають, що в деяких країнах спостерігається покращення: зокрема, зниження рівня вбивств, впливу тероризму та насильницьких демонстрацій. Особливо позитивні зміни зафіксовано в деяких державах Центральної та Північної Америки.
Як повідомляла УМ, Вимушений крок: Україна виходить з конвенції про заборону протипіхотних мін – указ Зеленського.
Глобальний оборонний банк для розвитку військових технологій, що посприяє багатосторонньому прагненню допомогти переозброїти союзні країни, сформують дев’ять держав, включно з Україною. >>
Під час повітряної тривоги ворожі безпілотники влучили, зокрема, у дві АЗС у Лубенському районі. >>
Рішення тимчасово відновити в правах Олімпійський комітет Росії на діяльність якого на його діяльність була введена заборона 12 жовтня 2023 року – ухвалив Міжнародний олімпійський комітет (МОК). >>
За перший тиждень липня російські терористи лише у столичному регіоні вбили 48 і поранили більше півтори сотні людей. >>
Дрони Сил безпілотних систем у ніч проти 7 липня атакували вісім танкерів в Азовському морі. Вони перевозили пальне до окупованого Криму. >>
Під атакою в російському місті Бєлгород опинилось лінійне виробниче управління магістральних газопроводів, на об’єкті спалахнула пожежа. >>