1200 км не завада: на Оренбуржжі вражено два ключові заводи
У ніч на 24 червня українські дрони уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у росії гелієвий завод. >>
Москва звільнила Ксенію Кареліну: США і росія провели обмін полоненими в Абу-Дабі.
У столиці ОАЕ Абу-Дабі вранці 10 квітня росія і США здійснили обмін увʼязненими - це зробили «на знак подальшого зміцнення довіри».
Як інформує УМ, про це 10 квітня повідомило видання The Wall Street Journal.
Москва звільнила Ксенію Кареліну, яка має подвійне громадянство — російське й американське. Торік її засудили до 12 років: дівчину визнали винною у пожертвуванні коштів українській благодійній організації, яка базується в США.
Своєю чергою Вашингтон звільнив Артура Петрова, громадянина РФ та Німеччини. Чоловіка заарештували у 2023 році на Кіпрі за запитом США за експорт чутливої мікроелектроніки.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф і високопоставлений представник російської розвідки провели переговори про обмін, що вказує на поглиблення звʼязків між розвідувальними службами двох країн, пише WSJ.
«Сьогодні президент Трамп привіз додому ще одного несправедливо затриманого американця з Росії. Я пишаюся співробітниками ЦРУ, які невтомно працювали, щоб підтримати ці зусилля, і ми вдячні уряду ОАЕ за сприяння в обміні», — прокоментував Реткліфф.
Він кілька разів розмовляв телефоном з головою ФСБ Олександром Бортніковим і очільником Служби зовнішньої розвідки РФ Сергієм Наришкіним після призначення на посаду, кажуть джерела.
«Цей обмін свідчить про важливість тримати звʼязок з Росією відкритим, попри глибокі проблеми в наших двосторонніх відносинах», — сказала речниця ЦРУ.
Це вже другий обмін увʼязненими між двома країнами з моменту інавгурації президента Дональда Трампа. В лютому 2025 року Москва звільнила колишнього працівника посольства США Марка Фогеля. У Росії його засудили до 14 років колонії суворого режиму у справі про контрабанду наркотиків.
Як повідомляла УМ, Зі щитом: Україна повернула додому 197 своїх громадян.
У ніч на 24 червня українські дрони уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у росії гелієвий завод. >>
Можливі зміни до Олімпійської хартії, які мають посилити принцип політичної нейтральності у спорті, розгляне у середу, 24 червня, Міжнародний олімпійський комітет. >>
У російському Воронежі під потужний ракетний удар потрапив завод напівпровідникових приладів АТ «ВЗПП-С», більше відомий як «Сборка». >>
Орден Білого Орла Президент Володимир Зеленський у суботу, 20 червня, відправив поштою президенту Польщі Каролю Навроцькому, який раніше вирішив позбавити українського лідера цієї нагороди. >>
Влада Воркути, міста розташованого на крайній півночі європейської частини Росії, демонтувала пам’ятний знак українським жертвам політичних репресій на меморіальному цвинтарі селища Юр-Шор. >>
Дефіцит пального стрімко загострюється в росії: обмеження на відпуск бензину для приватного транспорту вже діють у 53 регіонах країни, а також на тимчасово окупованих територіях України. >>