Зберегти історичну спадщину: в Києві оцифрували документацію Гостиного двору
У Києві завершили важливий етап збереження історичної спадщини столиці – оцифрування документації Гостиного двору. >>
Цвинтар із похованнями жертв Голодомору зрівняли з землею на Чернігівщині - сталося це в селі Івківці Ладанської громади, що на Прилуччині. (Фото: Фейсбук Музей Голодомору і Суспільне)
Цвинтар з похованнями жертв Голодомору 1932—1933 років знищують у Чернігівській області - це сталося в селі Івківці Ладанської громади, що на Прилуччині.
Як інформує УМ, про це повідомили місцевий телеканал «Прилуки» і Національний музей Голодомору-геноциду 25 березня в Фейсбуці.
Журналісти побачили, як на місці масового поховання працюють бульдозери та інша техніка. Місцеві розповіли, що їх не попереджали про роботи і не радилися з ними. Вони звернулися до селищного голови з проханням зупинити роботи, бо на кладовищі покояться їхні вбиті голодом родичі.
Як розповів івківчанин Микола Данілішін, на цвинтарі похований його дід Денис Череп.
«Третина цього цвинтаря була заповнена під час Голодомору. Люди вмирали. Їх возили возами, а закопували, як худобу, без трун. Мого діда так само закопали. З дому забрали все, навіть квасолю, все вигребли... Для діда викопали яму, поки його візком привезли, вже четверо там лежали. Люди не могли викопати навіть ями, не було сил», — поділився історією чоловік.
Національна книга памʼяті свідчить, що в роки Голодомору в Івківцях від голоду загинули щонайменше 162 людини, серед них багато дітей. Ця цифра — тільки ті смерті, які офіційно зафіксовані.
Селищний голова Роман Ювченко каже, що роботи на місці цвинтаря ведуть, бо є рішення виконавчого комітету та відповідно до програми благоустрою. За його словами, у плані територіальної громади ця ділянка не вважається кладовищем.
Насправді ж цвинтар у Івківцях зазначений як одне з понад тисячі місць масового поховання на території України в геоінформаційній системі «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду».
Національний музей Голодомору-геноциду звернувся до голови Ладанської ТГ та голови Прилуцької РДА і повідомив їх про цінність і важливість збереження цього місця поховання періоду Голодомору, а також закликав максимально відновити благоустрій меморіальної території та маркувати її.
Подаємо лише кілька з багатьох дописів:
Andrew Pukha: “Манкурти без пам'яті... Слів немає”;
Olenka Kob: “Так стирають історію, потомки тих, які нас морили голодом, подумайте для чого...”
Ігор Воропай: “Від імені мешканців Дніпра висловлюю обурення де-факто незаконними діями місцевої влади і пропоную вважати його приватну ділянку з будинком кладовищем у знак солідарності з місцевими мешканцями!”
Бордун Катя: “Тепер питання для чого це зробили? Землі мало? Вже під забудову на кістках готують територію?”
Як повідомляла УМ, Запізніле прозріння Мінкультури: залишки садиби Євменія Зеленського у Києві внесено до Держреєстру нерухомих пам’яток України.
У Києві завершили важливий етап збереження історичної спадщини столиці – оцифрування документації Гостиного двору. >>
28 березня виповнилося 100 років від дня народження видатного українського оперного співака (баритон), режисера, педагога, Народного артиста України. Народного артиста СРСР, Героя Соціалістичної Праці, Героя України - Дмитра Гнатюка. >>
Жодного науковця в Україні впродовж 2024 рокуне позбавили наукового ступеня через підозри у плагіаті. >>
За доказовою базою Служби безпеки 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав ще один агент російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), який діяв на Чернігівщині. >>
Із PEN Ukraine виходить один з найтиражованіших сучасних українських авторів та військовий Ілларіон Павлюк. Напередодні організація проголосувала проти виключення іншого письменника — Юрія Винничука. >>
Стали відомі шокуючі подробиці утечі за кордон колишнього нардепа Київської міської ради Дениса Комарницького, який фігурує у справі про заволодіння землею столиці, сприяли співробітники поліції та колишні позаштатні працівники СБУ, до кордону підозрюваного супроводжувало прикриття у вигляді авто із >>