НАЗЯВО обурене: жоднен науковець не позбавлений ступеня за плагіат у 2024 році
Жодного науковця в Україні впродовж 2024 рокуне позбавили наукового ступеня через підозри у плагіаті. >>
Замість 18 типів закладів буде два - уряд затвердив законопроєкт «Про професійну освіту».
Законопроєкт "Про професійну освіту"затвердив Кабінет міністрів - він передбачає збільшення фінансової автономії профтехів і зменшення кількості типів закладів з 18 до двох.
Як інформує УМ, про це 21 березня повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 березня, й написав у Телегпам.
"Уряд затверджує законопроєкт "Про професійну освіту"... Сьогодні створюємо нову систему, яка відповідає сучасним викликам та потребам. Систему, яка дає найбільш необхідні та сучасні знання", — сказав він.
Шмигаль зазначив, що йдеться про збільшення фінансової автономії та посилення взаємодії закладів професійної освіти з бізнесом, зокрема, через спільні інвестиційні проєкти. Водночас уряд дав можливість самостійно управляти коштами, затверджувати штатні розписи та відходити від тарифної сітки.
"Передбачається оновлений зміст та гнучка система реагування на потреби ринку праці. Модульна структура освітніх програм дасть можливість здобувати професійну кваліфікацію за короткостроковими програмами", - зауважив він.
Прем'єр також поінформував, що замість 18 типів закладів професійної освіти з’явиться два — професійний коледж та навчальний центр. Здобувачі професійної освіти отримають статус студентів та курсантів.
"Розраховуємо, що парламент підтримає цей проєкт закону. Уряд своєю чергою продовжить інвестувати в розвиток освітньої галузі, бо ми розуміємо, що це основа для нашого успіху як держави", - зауважив глава уряду.
Водночас Шмигаль підкреслив, що уряд обладнав близько 100 майстерень профтехів, і у планах оновити ще до сотні цьогоріч, на що в бюджеті передбачено понад 500 млн грн.
Додамо, що основними акцентами уряду в галузі освіти є офлайн-навчання, безкоштовне харчування школярів, реформа «Нової української школи», розвиток профтехосвіти та забезпечення гідної заробітної плати вчителям.
Як повідомляла УМ, в школах медалі «поступляться» свідоцтвам про освіту з відзнакою.
Жодного науковця в Україні впродовж 2024 рокуне позбавили наукового ступеня через підозри у плагіаті. >>
Середні щомісячні зарплати у чиновників (згідно з даними дашборду Міністерства фінансів України) рядових українців, без перебільшення, можуть шокувати. >>
За результатами проведених репатріаційних заходів на українську землю вдалося повернути тіла ще 909 полеглих захисників. >>
Росія вправі не дотримуватися мораторію на удари по енергетичним об’єктам, оскільки Україна нібито робить такі "спроби ударів". >>
Із PEN Ukraine виходить один з найтиражованіших сучасних українських авторів та військовий Ілларіон Павлюк. Напередодні організація проголосувала проти виключення іншого письменника — Юрія Винничука. >>
Новий текст угоди із США про надра фактично суперечить наміру України вступити до Європейського Союзу через жорсткі обмеження, що суттєво впливають на економічний суверенітет України. >>