4 роки полону: на рідну землю повернулися 20 азовців
Сьогодні на рідну землю повернулись 20 бійців 1 корпусу НГУ «Азов», з них 19 оборонці Маріуполя. >>
США виходять із Міжнародного центру з розслідування злочинів РФ проти України. Трамп відмовляється притягнути Путіна до відповідальності,
Із багатонаціональної групи, яка розслідує злочини росії під час її вторгнення в Україну, включно із діями очільника кремля володимира путіна - США виходять.
Як інформує УМ, про це повідомило видання The New York Times
Мова йде про Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), який створили для притягнення керівництва Росії, а також її союзників у Білорусі, Північній Кореї та Ірані до відповідальності за агресію, яка порушує суверенітет іншої країни і не розпочата в цілях самооборони.
За даними співрозмовників NYT, ознайомлених із ситуацією, про вихід США з цієї групи Міністерство юстиції США вже проінформувало європейських посадовців.
Очікується, що про рішення оголосять 17 березня в електронному листі, який розішлють співробітникам і членам материнської організації групи – Агентства Євросоюзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя.
Адміністрація експрезидента США Джо Байдена приєдналася до ICPA у 2023 році. Штати були єдиною країною за межами Європи, яка співпрацювала з групою.
Крім того, за даними NYT, адміністрація Трампа також скорочує роботу Групи з розслідування воєнних злочинів, створеної у 2022 році тодішнім генпрокурором Мерріком Гарландом і укомплектованої досвідченими прокурорами.
Ця група мала координувати зусилля Міністерства юстиції США щодо притягнення до відповідальності росіян, винних у звірствах, скоєних після повномасштабного вторгнення в Україну.
Нагадаємо, що в листопаді 2023 року адміністрація Байдена надала $1 млн на підтримку діяльності Міжнародного центру з розслідування злочину агресії проти України.
У грудні того ж року Міністерство юстиції США оголосило обвинувачення чотирьом російським солдатам за воєнні злочини проти американця, який жив в Україні під час повномасштабного вторгнення Росії, що стало першим подібним випадком.
Як повідомляла УМ, росія скоїла щонайменше 137 тисяч воєнних злочинів проти України.
Сьогодні на рідну землю повернулись 20 бійців 1 корпусу НГУ «Азов», з них 19 оборонці Маріуполя. >>
У ніч проти 15 травня Сили спеціальних операцій уразили Рязанський нафтопереробний завод у спільній операції з Силами безпілотних систем та іншими складовими Сил безпеки та оборони. >>
Пентагон направив своїх військових до України, аби ті навчились застосовувати дрони у реальних бойових умовах. >>
У своїй «побєдобєсній» промові на параді, який з доброї волі Києва таки пройшов у москві, путін несподівано заговорив про можливе завершення війни в Україні. >>
росія у середу, 6 травня, зірвала режим тиші, який оголосила Україна з початку 6 травня. Надалі він пообіцяв діяти дзеркально. >>
Чергове «побєдобєсіє» на росії погасло ще до святкових феєрверків, залишивши по собі гіркуватий післясмак. >>