100 років партнерства:Україна й Британія підписали історичну угоду

16:29, 16.01.2025

Президента України та Прем’єр-міністра Великої Британії в Києві підписалу надважливу для нашої держави угоду. (Фото ОП)

Угоду про 100-річне партнерство задля поглиблення безпекових зв'язків та зміцнення партнерства для майбутніх поколінь підписали Україна та Британія.

 

Як повідомляла УМ, про це стало відомо у четвер, 16 січня,з пресконференції прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера та президента Володимира Зеленського, а також повідомлення на сайті ОП..

 

Договір, підписаний 16 січня, посилить військову співпрацю у сфері морської безпеки через нову структуру для зміцнення безпеки Балтійського, Чорного та Азовського морів і стримування триваючої російської агресії.

 

Ця угода також закріплює за Великою Британією статус пріоритетного партнера України в енергетичному секторі, стратегії видобутку критично важливих корисних копалин та виробництві екологічно чистої сталі.

 

100-річне партнерство є важливим кроком у підтримці довгострокової безпеки України – гарантуючи, що вона більше ніколи не буде вразливою до жорстокості, якої зазнала від Росії – і зобов'язуючись стояти пліч-о-пліч із суверенною Україною протягом наступного століття.

 

 

Також під час пресконференції прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера та президента Володимира Зеленського 16 січня стало відомо, що Україна та Велика Британія домовилися щодо надання щорічної військової допомоги в розмірі $3,6 млрд.

 

Крім того було заявлено, що Велика Британія найближчим часом надасть Україні 150 стволів артилерії та нову мобільну систему протиповітряної оборони.

 

Нагадаємо, що в січні 2024 року Зеленський та колишній прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали двосторонню безпекову угоду, яка стала прототипом для інших оборонних угод, і водночас декларувала намір підписання.

У тексті угоди було зазначено, що "у разі збройного нападу Росії на Україну, на запит будь-якого з учасників учасники проведуть консультації протягом 24 годин для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії".

 

Останні опитування засвідчили, що 65% українців вважають безпекові угоди з партнерами корисними, але надії на них – стримані.

Зауважимо, 27 червня у Брюсселі були підписані безпекові угоди з Євросоюзом, Естонією та Литвою, а у липні – з Польщею.

 

Як повідомляла УМ, Гарантії безпеки на папері: чи достатньо допомагають Україні через 30 років після Будапештського меморандуму.