Проводяться посилені безпекові заходи у північних регіонах України – СБУ
Посилені безпекові заходи у північних областях України проводять СБУ та Сили оборони. почались спільні з РФ ядерні навчання. >>
Україна, Румунія та Болгарія узгодили на рівні міністерств спільні кроки для взаємодії з міжнародними інституціями щодо масштабної екологічної катастрофи в Чорному морі, спричиненої забрудненням мазутом.
У 14 млрд доларів попередньо оцінюються збитки від розливу нафтопродуктів у Чорному морі після аварій двох російських танкерів
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
«За попередніми підрахунками екоінспекторів, витік мазуту завдав екосистемі Чорного моря матеріальної шкоди на суму понад 14 млрд доларів США. Йдеться про десятки кілометрів мазутної плівки на поверхні води вглиб Чорного моря, тисячі кілометрів забрудненого узбережжя, тисячі загиблих птахів та десятки дельфінів, порушені харчові ланцюги в екосистемах», - йдеться у повідомленні.
У відомстві зауважили, що Україна має доступ до інформації про цю ситуацію лише за допомогою кримських локальних медіа та обмеженої кількості супутникових знімків. Станом на вчора супутникові знімки показують, що забруднення російським мазутом досягло Євпаторії.
Зазначається, що Україна, Румунія та Болгарія узгодили на рівні міністерств «спільні кроки для взаємодії з міжнародними інституціями» з питання наслідків аварії російських танкерів у Керченській протоці.
Також Україна вже звернулася до секретаріатів конвенцій ООН, UNEP, ЮНЕСКО, Європейського Союзу, Міжнародної морської організації (IMO). Отримано відповідь від Секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення про необхідність проведення позачергового засідання для розгляду цього кейсу.
Повідомляється, що 27 січня цього року справа буде розглянута на засіданні Підкомітету Міжнародної морської організації з питань запобігання забрудненню.
Нагадаємо, що 15 грудня в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.
9 січня поблизу південного узбережжя тимчасово окупованого Криму зафіксовані великі плями мазутного забруднення. На супутникових знімках мазутну плівку було видно від мису Айя до мису Форос, у Ялтинській затоці, а також у районі Гурзуфа й Аю-Дага.
Після аварії 15 грудня танкерів рф у Керченській протоці на узбережжі в Краснодарському краї зібрали 1700 тонн піску з мазутом.
Як повідомляла УМ, в Севастополі зібрали майже 155 тонн забрудненого мазутом ґрунту.
Посилені безпекові заходи у північних областях України проводять СБУ та Сили оборони. почались спільні з РФ ядерні навчання. >>
В Україні традиційно в третій четвер травня відзначають День вишиванки. Українці в різних куточках світу також приєднуються до урочистостей, адже це свято, яке символізує єдність, повагу до традицій та національну ідентичність. >>
День вишиванки у третій четвер травня відзначаємо вже 20 років. >>
У Люксембурзі 19 травня відбулася церемонія ексгумації праху лідера Організації українських націоналістів (ОУН), полковника Андрія Мельника і його дружини Софії. >>
Представники «Карпатського лісового офісу» Державного підприємства «Ліси України» нагадали про справжнє диво свого лісового фонду — дерево, яке вважають найвищим в Україні і Східній Європі. >>
Ера ручного сортування завершена: повну автоматизацію ключової логістики по всій країні за три роки завершив Національний поштовий оператор України. >>