Немає «критичної необхідності»: Шольц блокує німецьку допомогУ Україні
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
У 2025 році Норвегія виділить Україні понад €2 мільярди - це найбільша норвезька допомога в історії. (Фото: Фейсбук Рустем Умєров / Rustem Umerov)
Міністр оборони Канади Білл Блер на засіданні Контактної групи з питань оборони України («Рамштайн») оголосив, що його країна виділить близько $303 мільйони на військову допомогу Україні.
Як інформує УМ, про це 9 січня повідомили в Міноборони Канади.
Ця допомога включає внесок у розмірі $132 мільйони в ініціативу Чехії із закупівлі та доставки боєприпасів великого калібру для України. Ще $33 мільйони підуть на закупівлю снарядів різного калібру у канадської промисловості.
На «данський формат» підтримки спрямують $66 мільйонів — це пряме фінансування виробництва озброєння й техніки в Україні, а саме підтримка виробництва безпілотників.
За решту грошей куплять зимове спорядження, включаючи спальні мішки, зимові черевики тощо.
Оголошений внесок — це частина допомоги Україні обсягом $362 мільйони, про яку на саміті НАТО в липні оголосив експремʼєр-міністр Джастін Трюдо.
Із лютого 2022 року Канада виділила майже $13 мільярдів на допомогу Україні, з яких $3 мільярди на військову підтримку, яка включала дрони, бойові броньовані машини, протитанкову зброю, стрілецьку зброю, гаубиці M777, боєприпаси.
У свою чергу в 2025 році Норвегія обіцяє виділити найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад €2 мільярди — саме для України.
Про це повідомив 9 січня міністр оборони України Рустем Умєров у Фейсбуці після зустрічі з очільником Міноборони Норвегії Арільдом Грамом на «Рамштайні».
Ці домовленості виведуть співпрацю між країнами на новий рівень, наголосив Рустем Умєров.
За його словами, вони вже обговорили пріоритетні напрями витрат.
Український міністр наголосив, що вони також приділили увагу посиленню системи ППО — це критичний напрям, і Україна розраховує на підтримку Норвегії.
Крім того, Норвегія продовжить інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс і спільні проєкти, зокрема у виробництво боєприпасів.
До того ж міністри країн обговорили новий механізм співпраці – «норвезьку модель», яка доповнить уже успішну «данську модель» і посилить нашу обороноздатність. Що передбачатиме «норвезька модель» допомоги Україні, Рустем Умєров не зазначив.
Норвегія нещодавно приєдналася до «данського формату» підтримки — прямого фінансування виробництва озброєння й техніки в Україні, а також виділила понад $240 мільйонів на зміцнення флоту.
Як повідомляла УМ, «Рамштайн-25»: визначено ключові цілі Сил оборони України до 2027-го.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
Масштабну спецоперацію з викриття нелегальних каналів вивезення військовозобов’язаних чоловіків за кордон розпочала Національна поліція - вже провели понад 600 обшуків по всій країні. >>
Примусовий "призов на строкову службу" росіяни вперше провели серед мешканців тимчасово окупованих районів Херсонської та Запорізької областей. >>
Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 12076 про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», який суттєво спрощує процедуру взяття на військовий облік призовників та модернізує систему взяття на зазначений облік загалом. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
Землю ботанічного саду ім. Гришка, що у Києві, незаконно віддали під забудову: там планують будівництво житлових будинків та офісів. >>