До максимально можливої тривалості життя людство таки майже наблизилося, а от подовжити його – може тільки боротьба з самим старінням.
Так от Україна опинилася серед країн, які найменш готові до проблем старіння населення, зайнявши 79-те місце в рейтингу серед 143 країн. Це показав аналіз продуктивності та залученості старшого населення, благополуччя, рівності, згуртованості та безпеки для людей старшого віку в країнах світу. Найкращими були ці показники у Швейцарії, а найгіршими — у Руанді.
Як інформує УМ, дослідження опублікували в журналі Nature Aging.
Оскільки у світі спостерігають тенденцію до збільшення середнього та максимального віку населення, цей рейтинг підкреслює необхідність підвищувати рівень життя старших людей, які складають значну частину населення, особливо у розвинених країнах.
Науковці оцінювали рівень житя людей старшого віку за модифікованим глобальним індексом старіння населення (Global Aging Society Index), де найвищий можливий показник був 100 балів. Хоча у всьому світі спостерігалися доволі низькі показники продуктивності та залученості старшого населення в економічне та соціальне життя, а середній показник індексу склав лише 46,8 бала, Україна зайняла аж 126 місце у рейтингу за цим показником.
Кращі результати в України за показниками рівності та безпеки — 50 та 57 місце в рейтингу відповідно. Показник рівності базується на тому, наскільки люди віком від 50 років мають доступ до вищої освіти, можливість придбати їжу та скільки з них є на межі чи за межею бідності, а безпеки — чи мають вони стабільний дохід чи пенсію, чи безпечно ходити вночі самим і чи є доступ до медичних послуг. Важливо зауважити, що дані збирали у 2015-2019 роках, тож зараз ситуація в Україні може відрізнятися.
Загалом же Україна посіла нижче місце, ніж більшість європейських країн, окрім Сербії, Боснії та Герцеговини й Молдови. Це свідчить про необхідність серйозних змін для покращення життя старшого населення, зокрема створення можливостей для працевлаштування людей старшого віку, збільшення соціальної допомоги для забезпечення стабільного доходу та розширення доступу до медичних послуг.
Втрата рівноваги та нездатність встояти на одній нозі виявилися першими ознаками старіння, які випереджають навіть зміни в ходьбі чи силі м’язів.
Водночас науковці з’ясували, що приріст тривалості життя значно сповільнився в останні декілька десятиліть і людство майже наблизилося до максимально можливої тривалості життя, а подовжити його може тільки боротьба з самим старінням.
А от запобігти старінню ДНК виявилося можливим завдяки переходу на веганський раціон всього на вісім тижнів, що показало дослідження на близнюках.
Як повідомляла УМ, Пенсійна дилема: в Україні збільшили тривалість страхового стажу для виходу на заслужений «відпочинок».