КМУ розширив можливості для військових отримати високофункціональні протези
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
В Україні презентували перший узагальнений словник термінів у сфері штучного інтелекту - це 106 найпопулярніших слів і словосполучень, які допоможуть вам вільно говорити на тему ШІ. (Фото: сайт Мінцифри)
Перший в країні словник термінів, присвячений штучному інтелекту, презентувало Міністерство цифрової трансформації України.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Мінцифри.
Словник містить 106 найбільш поширених термінів і словосполучень, що допоможуть розмовляти на тему штучного інтелекту впевнено та зрозуміло. Кожен термін супроводжується англійським відповідником і визначенням.
Згідно з інформацією Мінцифри, цей проєкт сприятиме створенню якісного законодавства у сфері штучного інтелекту, а також стане в нагоді фахівцям, науковцям, медіа та громадськості, дозволяючи спілкуватися про технології на спільній мовній основі.
Словник об’єднує юридичну й технічну термінологію. Кожен термін подано з англійським відповідником і визначенням.
Також у Мінцифрі зазначили, що словник не є всеохопним: “Оскільки у сфері штучного інтелекту з’являються нові явища й поняття, словник не є всеохопним. Запрошуємо ділитися враженнями та пропозиціями щодо термінів, які варто додати, у формі”.
Ось кілька найцікавіших слів і словосполучень:
Штучний інтелект (як галузь) — загальна назва сукупності інформаційних технологій, як-от алгоритми, методи, підходи, моделі та сервіси, що займаються створенням і розвитком інтелектуальних систем, здатних виконувати завдання, які зазвичай вимагають людського інтелекту.
Запит (промпт) — вхідний текст, інструкція або завдання для системи ШІ, на які система має відреагувати шляхом генерування контенту.
Дипфейк (глибока підробка) — контент, згенерований або відредагований за допомогою ШІ, який нагадує реальних людей, обʼєкти, місця, інші сутності або події та вводить в оману щодо справжності або правдивості.
Галюцинування — феномен, коли результат роботи системи генеративного ШІ містить неточну або хибну інформацію, що оманливо представлена як достовірна.
Людиноцентричий ШІ — підхід до ШІ протягом усього життєвого циклу, ґрунтований на людських цінностях, який віддає перевагу розширенню, а не заміні можливостей людей.
Генеративний штучний інтелект — різновид ШІ, який застосовують для створення нового контенту, включно з аудіо, кодом, зображенням, текстом, відео тощо.
Дізнавайтеся ще більше інноваційних термінів за посиланням та з легкістю говоріть про найреволюційнішу технологію сучасності.
Словник розроблено Мінцифрою спільно з Експертно-консультаційним комітетом з розвитку ШІ при Мінцифрі за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Як повідомляла УМ, сучасні можливості штучного інтелекту - вже зараз ШІ застосовується в найрізноманітніших сферах.
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Нове державне свято зʼявиться в Україні: йдеться про День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття — його щорічно святкуватимуть 21 травня. >>
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу «Равлик». Цей наземний роботизований комплекс (НРК) - повністю українська розробка. >>
До Сирії Україна відправила 500 тонн пшеничного борошна — це допомога в межах гуманітарної програми «Зерно з України». >>