«Безбар’єрність»: НБУ випустив пам’ятну монету – символ інклюзивного майбутнього України

17:05, 25.12.2024

Пам’ятна монету “Безбар’єрність” присвячена філософії суспільства без обмежень, де кожна людина, незалежно від віку, статі, стану здоров’я, етнічної приналежності чи соціального статусу, має рівні можливості для розвитку та самореалізації. (Фото: НБУ)

Нову пам’ятну монету «Безбар’єрність», увів в обіг Національний банк України:  її презентував голова НБУ Андрій Пишний під час зустрічі спільноти «Бізнес без бар’єрів». Подія відбулася за участю першої леді України Олени Зеленської.

 

Як інформує УМ, про це повідомили в НБУ.

 

Випуск монети тісно пов’язаний з ініціативою «Без бар’єрів», започаткованою Оленою Зеленською у 2021 році. Ця стратегія стала основою для масштабних змін і передбачає усунення шести ключових бар’єрів: фізичних, суспільних, громадянських, цифрових, інформаційних, освітніх та економічних.

 

Під час презентації Андрій Пишний підкреслив, що Національний банк взяв на себе лідерську роль у створенні інклюзивної фінансової системи, яка забезпечить рівні можливості для всіх громадян.

 

«Сучасна Україна — це країна героїв і ветеранів. Ми не можемо зупинятися. Кожен крок до інклюзивності — це крок до сильнішого суспільства», — заявив Андрій Пишний.

 

За його словами, пам’ятна монета є символом філософії безбар’єрності, яка охоплює всі аспекти життя, від фінансових послуг до соціальної інтеграції.

 

Аверс монети прикрашає стилізований образ птаха зі штучним крилом — він символізує незламність духу, свободу та подолання бар’єрів.

 

Реверс монети зображує різних людей у символічному колі: батьків, дітей, людей похилого віку, осіб з інвалідністю та власників тварин. Ця композиція підкреслює єдність, інклюзивність та різноманіття українського суспільства.

 

Художницею монети стала Ольга Дегтярьова, яка втілила ідею безбар’єрності через елегантний і символічний дизайн.

 

Монету «Безбар’єрність» введено в обіг 23 грудня 2024 року. Вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу, а її тираж становить до 30 000 штук у сувенірному пакуванні.

 

Як повідомляла УМ, Квадратний червонець: Нацбанк ввів в обіг оригінальну монету.