Допомога від Японії: Україна отримала близько 1,7 мільярда доларів
За проєктами Світового банку до державного бюджету України надійшло майже 1,7 млрд доларів США від Уряду Японії. >>
Пам’ятна монету “Безбар’єрність” присвячена філософії суспільства без обмежень, де кожна людина, незалежно від віку, статі, стану здоров’я, етнічної приналежності чи соціального статусу, має рівні можливості для розвитку та самореалізації. (Фото: НБУ)
Нову пам’ятну монету «Безбар’єрність», увів в обіг Національний банк України: її презентував голова НБУ Андрій Пишний під час зустрічі спільноти «Бізнес без бар’єрів». Подія відбулася за участю першої леді України Олени Зеленської.
Як інформує УМ, про це повідомили в НБУ.
Випуск монети тісно пов’язаний з ініціативою «Без бар’єрів», започаткованою Оленою Зеленською у 2021 році. Ця стратегія стала основою для масштабних змін і передбачає усунення шести ключових бар’єрів: фізичних, суспільних, громадянських, цифрових, інформаційних, освітніх та економічних.
Під час презентації Андрій Пишний підкреслив, що Національний банк взяв на себе лідерську роль у створенні інклюзивної фінансової системи, яка забезпечить рівні можливості для всіх громадян.
«Сучасна Україна — це країна героїв і ветеранів. Ми не можемо зупинятися. Кожен крок до інклюзивності — це крок до сильнішого суспільства», — заявив Андрій Пишний.
За його словами, пам’ятна монета є символом філософії безбар’єрності, яка охоплює всі аспекти життя, від фінансових послуг до соціальної інтеграції.
Аверс монети прикрашає стилізований образ птаха зі штучним крилом — він символізує незламність духу, свободу та подолання бар’єрів.
Реверс монети зображує різних людей у символічному колі: батьків, дітей, людей похилого віку, осіб з інвалідністю та власників тварин. Ця композиція підкреслює єдність, інклюзивність та різноманіття українського суспільства.
Художницею монети стала Ольга Дегтярьова, яка втілила ідею безбар’єрності через елегантний і символічний дизайн.
Монету «Безбар’єрність» введено в обіг 23 грудня 2024 року. Вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу, а її тираж становить до 30 000 штук у сувенірному пакуванні.
Як повідомляла УМ, Квадратний червонець: Нацбанк ввів в обіг оригінальну монету.
За проєктами Світового банку до державного бюджету України надійшло майже 1,7 млрд доларів США від Уряду Японії. >>
Спробу незаконного переправлення через українсько-словацький кордон двох чоловіків призовного віку, викрили оперативники Чопського прикордонного загону. >>
Вищий антикорупційний суд 25 грудня 2024 року ухвалив рішення про задоволення позову Міністерства юстиції щодо застосування санкцій до колишнього українського телеведучого Юрія Володимировича Кота відповідно до Закону України "Про санкції". >>
Центр протидії дезінформації спільно з Головним управлінням розвідки створили список відомих росіян, які підтримують політику кремлівського диктатора владіміра путіна. >>
Українські медійні та громадські організації, учасники Медіаруху закликали президента Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо запровадження санкцій проти екснардепа Андрія Портнова. >>
За сприяння Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції працівники ДБР повідомили про підозру директору підприємства з Кривого Рогу, яке у грудні 2023 року поставило одній з військових частин 20 тисяч спальних мішків низької якості. >>