«Можемо протистояти як мінімум до середини 2025 року» - Марченко

11:43, 11.12.2024

Міністр фінансів України Марченко вважає, що без допомоги США Україна зможе воювати принаймні до середини 2025 року.

Без допомоги від США Україна зможе воювати принаймні протягом першої половини 2025 року.

 

Як інформує УМ, про це заявив Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю El Pais.

 

Так, його запитали, що станеться, на його думку, якщо США припинять надавати допомогу Україні.

 

Міністр заявив, що це може стати серйозним викликом для України.

 

"Що ми повинні зробити, щоб впоратися з цим викликом? Ми повинні мати план створення необхідних умов для співпраці з новою адміністрацією. У природних інтересах України - побудувати довіру для співпраці. Я думаю, що це має бути пріоритетною стратегією як для України, так і для Європи", - пояснив Марченко.

 

За його словами, ставлення може змінюватися і для того, щоб впоратися з цією невизначеністю. Україна має "правильно використати час і бути здатною вести переговори з новою адміністрацією".

 

"Я думаю, що у нас достатньо коштів, достатньо зброї, достатньо ракет і артилерійських снарядів, щоб чинити опір принаймні до першої половини 2025 року. Ми забезпечимо достатні бюджетні асигнування на закупівлю боєприпасів і необхідної військової техніки у 2025 році", - додав глава Мінфіну, зазначивши, що зараз Україна отримує необхідну зброю від США.

 

"Це означає, що принаймні на перше півріччя і далі ми будемо добре озброєні, щоб протистояти цій агресії. Україна повинна дуже мудро використати цей час для проведення необхідних переговорів з нашими ключовими союзниками в США", - підсумував міністр.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час зустрічі з Майком Джонсоном у Вашингтоні в грудні 2023 року заявив спікеру, що Україна зможе протриматися без додаткової військової допомоги від США "до березня або квітня 2024 року", й наголосив, що потім не буде зброї.

 

Джерела Politico уточнили, що Джонсон сприйняв цей прогноз як термін узгодження фінансування. За даними Politico, після розмови із Зеленським, спікер нижньої палати Конгресу Джонсон доручив своєму апарату підготувати робочий законопроєкт до встановленого терміну.

 

20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за виділення Україні понад $60 млрд допомоги.

 

24 квітня закон про допомогу для України схвалив Сенат США.

 

Президент Сполучених Штатів Джо Байден 24 квітня підписав законопроєкт про виділення Україні допомоги на майже 61 мільярд доларів.

 

Одразу після цього США оголосили про новий пакет військової допомоги для України, який сягає 1 мільярда доларів.

 

Нагадаємо, напередодні новообраний президент США Дональд Трамп припустив скорочення допомоги Україні за свого президентства.

 

Як повідомляла УМ, 10 грудня 2024 року міністерство фінансів США оголосило про надання Україні позики у 20 мільярдів доларів, отриманих від заморожених російських активів.