У Парижі завершився другий сезон показів документального кіно українських режисерів.
Babylon Villeneuve — франко-український культурний проєкт, що реалізовується кінематографістами Babylon’13 у партнерстві з Maison Ukrainienne та Union des Ukrainiens de France.
Його мета — поширювати українське кіно та мистецтво серед франкомовної аудиторії, розповідати правду про Україну європейцям та зміцнювати культурну дипломатію між Україною та Францією.
Протягом року відбулося шість спеціальних кінопоказів об’єднання Babylon’13, яке вже понад 10 років знімає короткометражні та повнометражні стрічки про становлення в Україні громадянського суспільства та боротьбу українців за незалежність.
Формат фестивалю дозволив не лише побачити на екрані сучасне життя українців, а й поспілкуватися з режисерами.
Керівник франко-українського проєкту Максим Бондаренко ділиться враженням від фінального в цьому сезоні фільму. Ним став «Кілометр» режисерки Ганни Тихої. Головний герой фільму — відеооператор Роман Любий.
Чоловік приєднався до частини аеророзвідки. Він має завдання картувати пересування ворога та допомагати тим, хто потрапив у біду; тим людям, які перебувають в окупації без можливості евакуюватися.
Максим Бондаренко каже: «Це був останній показ сезону-2024. За рік ми провели 6 показів. Цей став гідним, насиченим і повним емоцій закриттям року. Не кажучи про емоційну складову річниці Голодомору і зростання сучасних загроз із боку Росії, яка продовжує вбивати українців. Я думаю, нам вдалося передати ці емоції і публіці, понад 50% якої становили французи та іноземці з Франції, решта — українці».
На початку проєкту в 2023 році відсоток французів становив не більше 20-30%.
«До нас ходять люди з кіноіндустрії, митці, банкіри, кухарі, бухгалтери, біженці, представники громадських організацій, інтелектуали, представники державних установ, журналісти. Думаю, саме завдяки такій різноманітності аудиторії нам вдалося створити проєкт, про який знають і в якому нам завжди вдається збирати повні зали глядачів, — деталізує Максим Бондаренко. — Цього разу мали гарні відгуки щодо виставки фотографій зі зйомок Вавилон’13, у якій ми трохи відійшли від традиційного підходу і зробили формат, де люди могли взяти фотку бекстейджа чи дві, чи три — і тим самим задонатити. Як завжди, всі вільні донати з квитків теж пішли в скарбничку».
У фінальний показ вдалося зібрати 1 тис. євро з квитків та донатів на фотографії. Всі вони підуть на закупівлю дронів або обладнання для них (батареї, передавачі тощо).
Найбільшу цікавість за цей сезон (судячи з відгуків глядачів) викликав альманах короткометражок Repartir a Zero. Вони розповідають про зруйновані будинки та долі людей. Були дуже сильні емоції від фільму про наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС «Я — Хата».
Організатори фестивалю переконані: залученість аудиторії, позитивні фідбеки і важливість меседжу, який ми несемо французам, неперервна нищівна війна росіян проти України не лишають нам вибору, окрім як безупинно боротися.
На даному етапі починається пошук фінансування для продовження діяльності.