У Москві палає НПЗ, фото
Про атаку безпілотників на Москву вранці 16 червня заявила російська влада: за словами мера столиці рф, у місті пошкоджено НПЗ – там вирує пожежа. >>
Російська омбудсменка Тетяна Москалькова заявила, що Росія нібито передала Україні тіла військовополонених, які начебто загинули внаслідок падіння транспортного літака Іл-76 над Бєлгородською областю у січні 2024-го. (Фото: скриншот з відео Телеграм «РИА Новости»)
Росія передала Україні тіла військовополонених, які начебто загинули внаслідок падіння транспортного літака Іл-76 над Бєлгородською областю у січні 2024-го.
Як інформує УМ, про передачу тіл російська омбудсменка Тетяна Москалькова сказала 9 грудня в інтерв’ю пропагандистському агентству «РИА Новости».
Україна поки не підтверджує цю інформацію.
«Вони передані. Це уже звершилося, і я була при цьому присутня», — заявила Москалькова.
Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко в коментарі «Бабелю» сказав, що під час останніх репатріаційних заходів до України з РФ передали останки загиблих, що потребують додаткової ідентифікації.
«Станом на зараз експертні установи в рамках кримінального провадження встановлюють, чи дійсно останки цих осіб належать українським військовослужбовцям. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими відстежує ситуацію та знаходиться у взаємодії з усіма вповноваженими інституціями», — наголосив він.
Нагадаємо, що вранці 24 січня 2024 року в Бєлгородській області Росії розбився транспортний літак Іл-76. Міноборони РФ заявило, що його збили, а на борту було 65 українських військовополонених, шість членів екіпажу і троє супровідників. Російська влада заявила про зрив обміну полоненими. Ніяких доказів того, що в літаку були полонені, рф не надала.
Головне управління розвідки Міноборони України підтвердило, що 24 січня планувався обмін. Там наголосили, що Росія в минулому попереджала про необхідність безпеки повітряного простору Бєлгорода під час обмінів, але цього разу промовчала. До моргу в Бєлгороді доставили всього пʼять тіл, а російським рятувальникам не дозволили оглянути місце події.
Командувач Повітряних сил ЗСУ натякнув, що заява росіян про збиття Україною своїх же військовополонених — це дискредитація, щоб зменшити міжнародну підтримку.
Президент Володимир Зеленський доручив військовим і спецслужбам достеменно розібратися в ситуації. Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні події. Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження.
Тодішній секретар РНБО Олексій Данілов в інтервʼю «Бабелю» заявив, що в Росії дійсно зазнав катастрофи літак Іл-76, але, за його словами, українських військовополонених у ньому не було
Як повідомляла УМ, На щиті: в Україну повернули тіла 502 полеглих Оборонців.
Про атаку безпілотників на Москву вранці 16 червня заявила російська влада: за словами мера столиці рф, у місті пошкоджено НПЗ – там вирує пожежа. >>
На сході Польщі у місті Бяла-Подляска сьогодні вранці застрелили 44-річного російського художника-карикатуриста, активістаі акціонера Семєна Скрепецького. >>
Група депутатів Європарламенту заявила, що відкриття переговорів про вступ за кластерами з Україною та Молдовою є історичним кроком уперед,. >>
В Україні з 15 червня можна укласти нові піхотно-штурмовий, бойовий або базовий контракти на військову службу у ЗСУ та інших складових Сил оборони. >>
У межах коаліції морських спроможностей Нідерланди передали Військово-морським силам ЗСУ протимінний корабель класу Alkmaar. >>
Російські варвари в ніч на 15 червня здійснили масовану комбіновану атаку на Київ, у столиці було чути вибухи і зайнялися пожежі, зокрема й у житлових будинках та Києво-Печерській Лаврі, частина столиці – понад 140 користувачів – лишилася без світла. >>