Людина-легенда: на війні поліг військовий фотограф Руслан Ганущак, фото
Військовий фотограф і оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак з позивним "Остап" - .загинув на фронті. >>
Ян Петровський (другий справа) у районному суді Гельсінкі 5 грудня, 2024 рік.
Довічного увʼязнення для одного з лідерів російського нацистського угруповання «Русич» Яна Петровського за скоєння воєнних злочинів на сході України – вимагає прокуратура Фінляндії.
Як інформує УМ, про це повідомив фінський мовник Yle.
Проти Петровського висунули звинувачення у пʼяти військових злочинах, скоєних на сході України восени 2014 року. Це перший випадок, коли Фінляндія висуває звинувачення росіянину за злочини, скоєні в Україні.
Петровський, як заступник командира «Русича», брав участь у діях, що порушують норми військового права. Згідно з версією обвинувачення, він і інші бійці підрозділу вбили 22 українських військових і серйозно поранили чотирьох. Крім того, його звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни — це стосується поводження з пораненими і вбитими українськими військовими. Петровський відомий катуванням полонених українських військових і мародерством.
Свою провину Петровський заперечує. Докази обвинувачення ґрунтуються на відео, які знімали і публікували учасники «Русич».
Адвокат Петровського стверджує, що Петровський не винний у злочинах, які висуває обвинувачення, і що угруповання «Русич» не дотримується неонацистської ідеології.
«Русич» — російське неонацистське воєнізоване угруповання, що бере участь у бойових діях разом із російськими військовими в Україні. Ян Петровський став командиром «Русича» після того, як його попередник, неонацист Олексій Мільчаков отримав поранення. Петровському в Україні загрожує від 8 до 15 років колонії.
Петровського спіймали у Фінляндії в липні 2023 року, його впізнали прикордонники. Оскільки він перебуває у списку санкцій ЄС під своїм колишнім імʼям — Ян Петровський, йому заборонили вʼїжджати до Фінляндії. Він заперечував, що навмисне порушив законодавство, оскільки думав, що термін заборони на вʼїзд уже минув.
Україна домагалася екстрадиції Петровського, але Верховний суд Фінляндії відхилив запит Києва через умови утримання увʼязнених в українських колоніях. Після цього влада Фінляндії почала проти нього своє розслідування.
Як повідомляла УМ, Страх переміг: фінський суд відпустив російського бойовика-«русича» і відмовив у екстрадиції до України.
Військовий фотограф і оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак з позивним "Остап" - .загинув на фронті. >>
На кілька днів до росії вирушила група ультраправих словацьких депутатів на чолі з віцеспікером і лідером "Словацької національної партії" Андреєм Данко: >>
Під час обшуку столична поліція знайшла зброю за місцем проживання двох неповнолітніх, які фігурували у скандальних відео з перекриванням руху у центрі столиці. >>
Російська авіація завдала авіаудару по інтернату у місті Суджа Курської області. Там перебували люди літнього віку. >>
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
Відомий український історик Ярослав Грицак, який нещодавно став лауреатом премії польскої фундації ім. Юзефа Тішнера, вирішив передати свою фінансову винагороду на Сили оборони України. >>