День добровольця сьогодні відзначають в Україні
В Україні 14 березня відзначають День добровольця. >>
1 серпня 1991 року, рівно за 4 місяці до Референдуму і за 23 дні до проголошення Незалежності, Президент США Джорж Буш-старший, виступаючи з трибуни Верховної Ради, закликає народних депутатів України першого скликання не голосувати за незалежність
Верховна Рада України першого скликання 24 серпня 1991 року ухвалила Акт проголошення незалежності України та створення суверенної незалежної держави Україна, відновила тим самим тисячолітню державність Українського народу, втіливши його споконвічну мрію про самостійну державу, за яку віддавали своє життя кращі сини і доньки України.
Задля забезпечення найвищого рівня легітимності Акту незалежності Верховна Рада в той же день ухвалила рішення про проведення всенародного голосування - референдуму щодо підтримки (не підтримки) ухваленого нею Акта.
1 грудня 1991 року 84,18 % громадян, що складало 31,9 мільйонів, взяли участь в Референдумі. Із них 90,32 % проголосували «за» підтримку Акту проголошення незалежності України (28,8 мільйонів). Не було жодної області, району, жодного міста, села, селища де б голоси «За» були в меншості.
Референдум показав, що джерелом української незалежної державності є насамперед воля українського народу.
І це гарантувало найвищу форму легітимізації Акту проголошення незалежності України, ухваленого парламентом.
І вже 5 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла «Звернення до парламентарів і народів світу», де констатувала вихід України зі складу Радянського Союзу, що стало головним каталізатором розвалу радянської імперії, призвело до краху комуністичної ідеології та до глобальних геополітичних змін у Європі та у цілому світі.
Та Російська імперія ніколи з цим не могла змиритися. Бо без України, чию історію росіяни крали, без освічених і працелюбних наших земляків, без українців-воїнів у складі своєї армії Російська імперія існувати не може.
Всі роки Росія робила все щоб міцно тримати нас в своїх лапах. А коли зрозуміла, що це неможливо - розвʼязала війну, яка 24 лютого 2022 року переросла у повномасштабне вторгнення.
Фактично це війна за нашу незалежну державність, відкладена на 23 роки з 1 грудня 1991 року.
Григорій Омельченко.
В Україні 14 березня відзначають День добровольця. >>
Відновити постачання в Україну високоточних планерних бомб GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb), модернізованих для протидії російським засобам радіоелектронної боротьби - готові Сполучені Штати. >>
Заяву російського “лідера” володимира путіна щодо "30-ти денного перемир’я" у війні прокоментував президент США Дональд Трамп. >>
В Україні про отримані упродовж січня-лютого минулого року доходи в розмірі понад 1 млн грн прозвітували 3186 громадян. >>
Перемовини між 37 союзниками щодо формування «коаліції волі» в разі досягнення миру в Україні очолили прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон. >>
Вандал зруйнував 59 надмогильних бетонних пам’ятників на місці поховання воїнів інтернаціоналістів – Українських Січових Стрільців та воїнів Української Галицької Армії - на території старого кладовища у Стрию. >>