Санкції для «лохів»: рф налагодила постачання американських верстатів для виробництва «броні»

11:46, 29.11.2024

Росія налагодила постачання американських верстатів для виробництва броні через треті країни.

Гідроабразивні верстати, котрі є критично важливими для виробництва військової техніки, продовжують завозити У Росію – й це неважаючи на введене США ембарго на самі верстати та їх комплектуючі.

 

Як інформує УМ, про це 29 листопада повідомив The Insider, передає The Moscow Times.

 

Як повідомлється, заборонене обладнання американського виробництва надходить через такі країни, як Туреччина, Китай, Гонконг, ОАЕ та Мальдіви.

 

Гідроабразивні верстати використовуються для високоточного різання металу, включно з броньовими матеріалами. Такий метод, заснований на використанні струменя води з абразивним порошком під високим тиском, дозволяє уникнути перегріву деталей, що обробляються.

 

Згідно з митними даними, цього року в Росію було ввезено гідроабразивний верстат Omax, а також безліч запчастин від виробників, таких як Molex, WSI, KMT, AccuStream та H2O Jet.

 

Обладнання поставила російська компанія ТОВ "Енерджі Індастріз", чисельність співробітників якої складає всього три людини, а кошти оцінюються в 18 тис. руб., що свідчить про посередницьку діяльність без виробництва.

 

Верстат було куплено через компанію Yinuo Supply Chain Management Co., Ltd., зареєстровану в Гонконгу. Незважаючи на активність цієї фірми на російському ринку, її офіційний сайт знайти не вдалося.

 

Еміратська Gartech FZE поставляла американські запчастини російській компанії ЗАТ "Р-Гарнет", що спеціалізується на абразивних матеріалах.

 

Турецька Zarif Group Dis Ticaret A.S. ввезла американські деталі для чеського верстата PTV JETS, працюючи через свого російського партнера – АТ "Твім". Ця компанія, згідно з даними її сайту та інформації чеського виробника, є офіційним представником PTV у Росії.

 

Китайська Huizhou Speed ​​Waterjet Technology Co., Ltd. продавала комплектуючі челябінському ТОВ "Центр розвитку гідроабразивних технологій", який обслуговував російські наукові та промислові установи, включно зі структурами "Росатому".

Нещодавно журналісти-розслідувачі мережі SWR повідомили, що німецькі промислові товари продовжують надходити до Росії в обхід європейських санкцій.

 

Згодом з'ясувалося, що Росія купує західні мікросхеми для винищувачів та ракет через компанії, пов’язані з самопроголошеним президентом Білорусі Александром Лукашенком компанії.

 

Окрім того, стало відомо, що великі партії вимірювальних приладів виробництва провідних західних компаній, які призначалися нібито для Казахстану, насправді поставлялися в Росію, зокрема компаніям, що вже потрапили під санкції.

 

У липні повідомлялося, що важка техніка Caterpillar американського виробництва поставляється в Росію офіційним дилером – британською компанією Vostochnaya Technika, – попри вихід Caterpillar із Росії, а також незважаючи на американські та британські санкції.

 

Перед тим Росія почала обходити санкції через Монголію.

 

До того повідомлялося, що литовські компанії експортували до Росії товари подвійного призначення на суму щонайменше 130 млн євро, використовуючи схеми обходу санкцій.

 

Після того у Франції викрили фірму, яка допомагала експортувати підсанкційні товари до Росії.

 

Як повідомляла УМ, Рада ЄС продовжила економічні санкції проти рф на пів року.