Операції Interflex: у Великій Британії пройшли навчання 50 тисяч бійців ЗСУ

13:49, 19.11.2024

У Британії підготували вже 50 тисяч українських військових у рамках місії Interflex

У Великій Британії триває навчальна місія Interflex – тренування вже пройшли 50 тисяч українських військових.

 

Як інформує Цензор.НЕТ, про це  повідомило Міністерство оборони Великої Британії у X (Twitter)

 

"Косово, Румунія та Естонія стали останніми країнами, які приєдналися до цих глобальних зусиль, об'єднавшись заради свободи та стійкості", - розповіли британські військові.

 

Та додали, що 50 тисяч українських новобранців пройшли підготовку  та підвищили свої навички та готовність в рамках навчальної місії Interflex.

 

Програма підготовки українських військових за стандартами Королівських збройних сил Великої Британії. Програма організована Сполученим Королівством спільно з країнами-учасницями Об'єднаного експедиційного корпусу та іншими союзниками. Навчання фінансується Великою Британією в рамках загальної підтримки України, обсяг якої на квітень 2023 досяг 4 млрд фунтів стерлінгів (4,6 млрд євро).

 

Навчання в рамках Interflex розпочалося навесні 2022 року.

 

Програма орієнтована на українських рекрутів з невеликим військовим досвідом або без нього та організована за стандартами навчання піхотинців Збройних сил Великої Британії, яка була стиснута за часом для максимізації кількості учасників та швидкості підготовки.

 

 В рамках Interflex навчаються, зокрема, військові медики та інженери, екіпажі вертольотів та пошуково-рятувальні місії.

 

Підготовка зосереджена на базових напрямках. Перший напрямок – базова загальновійськова підготовка новобранців, що триває 35 днів. Потім військових направляють до бойових бригад, деякі продовжують більш вузькоспрямовану підготовку.

 

Другий напрямок – професійна підготовка військових для використання іноземної техніки та озброєння, як от танків, артилерійських систем, ППО, БМП, БТР, високоточних реактивних систем залпового вогню. У цей напрямок також входить підготовка інших фахівців – бойових медиків, саперів, снайперів, операторів протитанкових комплексів.

 

Тривалість таких тренувань залежить від складності озброєння.

 

Третій напрямок навчання українських військових за кордоном – підготовка сучасних командирів-лідерів та інструкторів-тактиків. Четвертий – колективна підготовка підрозділів різних рівнів та штабів для ефективного управління ними, насамперед для ведення наступу та штурмів.

 

Як повідомляла УМ, у Британії група українських пілотів завершила початкову льотну підготовку.