Рука допомоги: Польща надала Україні гелікоптери Мі-8 і Bell 412-HP, фото
У рамках допомоги Україна отримала від Польщі два гелікоптери Мі-8 та один Bell 412-HP. Раніше вони належали польському міністерству внутрішніх справ. >>
Міжнародний аеропорт "Львів" до "великої" війни. (Фото: Фейсбук Міжнародний аеропорт "Львів")
Можливість поетапного і часткового відкриття повітряного простору для цивільної авіації розглядає Державіаційна служба України й першим місто з працюючим аеропортом може стати Львів.
Як інформує УМ, про це 15 листопада повідомило агентство Reuters.
Державна авіаційна служба України у письмовому коментарі Retuers зазначила, що розглядає можливість поетапного і часткового відкриття повітряного простору для цивільної авіації "за умови оцінки ризиків та їх зниження до прийнятного рівня і впровадження додаткових заходів безпеки". Однак жодних конкретних термінів не було названо.
Україна вже майже рік обговорює відновлення авіаперельотів із європейськими авіаційними органами та авіакомпаніями, повідомив старший партнер страхової компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон.
"Якщо регулятори визнають це безпечним і буде ухвалене політичне рішення, страхова галузь готова підтримати ці зусилля щодо відновлення", — зазначив Еллісон, маючи на увазі можливий запуск у 2025 році.
Еллісон підкреслив, що забезпечення безпеки повітряного простору є головним завданням, і навколо цього питання вже проведено багато роботи, але деталей не уточнив.
Львівська область, яка межує з Польщею, рідше піддається російським атакам порівняно з іншими регіонами України, хоча російські війська атакували її газову інфраструктуру та завдавали ударів дронами й ракетами. Аеропорт у Львові має два термінали та до війни міг обслуговувати до 3,000 пасажирів на годину.
Marsh McLennan допомагає українському уряду створити страхову програму для покриття ризиків комерційної авіації, повідомив Еллісон. Компанія вже веде страхування суден, що перевозять вантажі через коридор у Чорному морі.
До обговорень залучені учасники авіаційного сектору, додав він: "Національні перевізники, лоукостери та українські авіакомпанії проявляють інтерес і розглядають можливість участі у цьому проєкті".
Нагадаємо, що польоти цивільної авіації над Україною були повністю закриті 24 лютого 2022 року.
Міністерство розвитку громад спільно з керівниками міжнародних аеропортів презентували дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану.
Польоти в одному з українських аеропортів - "Львів" або "Бориспіль" - можуть відновити до кінця січня 2025 року.
Як повідомляла УМ, «Ракети летять звідусіль»: військові розкритикували ідею відновити авіапольоти в Україні.
У рамках допомоги Україна отримала від Польщі два гелікоптери Мі-8 та один Bell 412-HP. Раніше вони належали польському міністерству внутрішніх справ. >>
У Московській області рф на аеродромі "Остаф’єво" вибухнув військово-транспортний літак Ан-72, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони. >>
Центр ремонту важкої військової техніки для ЗСУ Німеччина вирішила перенести зі Словаччини через проблеми з організацією роботи та негнучкість процесів на території союзника по НАТО. >>
Два склади нових пасажирських вагонів (по п’ять у кожному), виготовлених на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», здійснили пробігові випробування за маршрутом Кременчук—Полтава—Кременчук. >>
Унаслідок масштабної ДТП поблизу Львова 7 осіб загинули та троє травмовані . Поліцейські проводять розслідування. >>
Росіяни для відступу з Сирійської республіки задіяли караван військово-транспортних бортів, на які вантажать залишки військ, озброєнь та військової техніки. >>