Зміна режиму сну з віком знижує шанси на якісне старіння – дослідження
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Вчені знайшли нові докази існування океану на Марсі: водойма, ймовірно, зникла мільярди років тому. (Фото: Phys.org)
Нові докази на підтримку теорії, що понад 3,5 млрд років тому на Червоній планеті був величезний океан, знайшов китайський марсохід Zhurong.
Апарат помітив сліди, що нагадують берегову лінію.
Як інформує УМ, нові результати місії були опубліковані в журналі Nature, пише Phys.org.
Команда дослідників підрахувала, що океан міг утворитися майже 3,7 млрд років тому, а 3,4 млрд років тому – зникнути.
Провідний автор дослідження Бо Ву з Гонконзького політехнічного університету розповів, що навколо місця приземлення Zhurong були "конуси з ямами, полігональні западини й потоки", що вказують на існування великих площ води в цьому регіоні в минулому.
Попередні дослідження припускали, що кратероподібні конуси могли утворитися внаслідок виверження грязьових вулканів.
Водночас вчені наголошують, що нові знахідки не доводять існування океану на Марсі остаточно. Також деякі їхні колеги ставляться до цього скептично.
Наприклад, науковець з Університету штату Пенсильванія Бенджамін Карденас сказав журналістам, що, на його думку, дослідники недостатньо врахували силу марсіанського вітру, який обдував породи й "стирав" скелі протягом кількох мільярдів років.
"Люди вважають Марс не таким активним, як Місяць, але він активний!" – сказав Карденас і додав, що навіть повільні темпи марсіанської ерозії знищили б сліди берегової лінії за такий тривалий період.
Нагадаємо, у 2021 році китайський Zhurong приземлився на рівнині в регіоні Утопія в північній півкулі Марса, де раніше були помічені ознаки стародавнього океану. Відтоді він знаходить ймовірні сліди води у цьому регіоні Марса.
Zhurong уже знаходив докази двох великих повеней, які могли статися на Марсі 1,6 млрд і понад 3 млрд років тому. А у 2022 році дослідники змогли накреслити на карті понад 6,5 тисяч кілометрів річкових хребтів, "вирізьблених" водою.
Як повідомляла УМ, Фатальний 72-й політ: на Марсі розбився гелікоптер Ingenuity.
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Угоду, яке Міністерство оборони України підписало контракт із фінською компанією ICEYE — лідером у галузі SAR –супутників, названо стратегічно важливою. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Стоячі столи для роботи останнім часом набирають популярності – вони нібито є порятунком від безперервного сидіння в офісі. >>
Комітет у другий день Нобелівського тижня, 8 жовтня, обрав лауреатів у галузі фізики. >>
У понеділок, 7 жовтня, в перший день Нобелівського тижня, комітет обрав лауреатів у галузі фізіології та медицини. >>