У рамках великого кредиту G7 на близько 45 млрд євро - Європарламент схвалив надання Україні позики ЄС на 35 млрд євро – його гаситимуть із використанням прибутків від заморожених активів рф.
Як інформує УМ, таке рішення 22 жовтня у першому читанні підтримали 518 депутатів Європарламенту, проти проголосували 56, утримався 61.
Перед цим кілька годин тривали дебати.
"Цим голосуванням ми надсилаємо потужний сигнал – що ми використовуємо прибутки від російських заморожених активів на підтримку України і Росія як країна-агресор повинна заплатити – і заплатить", - заявила президентки Європарламенту Роберти Метсоли.
Зазначається, що фінальна сума, яку ЄС надасть як позику, може бути меншою – залежно від того, які внески зроблять інші країни G7.
У свою чергу єєврокомісар Дідьє Рейндерс сказав, що за допомогою цього механізму ЄС не лише підтверджує непохитну підтримку Україні стільки, скільки це буде потрібно, але й робить важливий крок для забезпечення відповідальності Росії, в тому числі фінансової.
«Дуже важливо, щоб Росія сама заплатила за агресію і за збитки, завдані нею», - сказав комісар, додавши, що необхідно продовжувати підтримувати Україну в наступні місяці, а можливо й роки, у тісній співпраці та координації з усіма країнами G7 та іншими міжнародними партнерами.
Як повідомлялось, зважаючи на важливість швидкого надходження допомоги, держави-члени погодилися на оперативне ухвалення документу. Тож тепер, після схвального голосування в першому читанні Європейським парламентом, Єврорада має затвердити рішення за письмовою процедурою, і воно набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.
Кредит має стати доступним вже наприкінці 2024 році з виплатою в 2025 році. Його погашення відбуватиметься упродовж 45 років.
Додамо, що вранці у вівторок, 22 жовтня, Британія офіційного оголосила свою частку внеску у межах кредиту "сімки" – майже 3 млрд доларів.
За останніми даними ЗМІ, США готові надати Україні у рамках кредиту G7 до 20 млрд доларів. Донедавна очікувалося, що внесок Вашингтона буде меншим, ніж планувалося спочатку, оскільки ЄС (через спротив Угорщини) не зміг запровадити запобіжник-гарантію, що російські активи залишаться замороженими щонайменше на три роки.
Як повідомляла УМ, Плата за 50 млрд євро: ЄС затвердив український план реформ.