Серія «Державні зібрання України»: у Києві презентували найкращі зразки живопису та графіки
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Художники-учасники першого всеукраїнського пленера, котрий пройшов у Чернігові в Спасо-Преображенському соборі. (Фото: Фейсбук Національний заповідник "Чернігів стародавній")
Десять художників протягом п’яти днів у Чернігові стали учасниками Першого всеукраїнського пленеру.
Увага художників-учасників пленеру з Києва та Чернігова Миколи Кутняхова, Oles Solovei, Сергія Вутянова, Володимира Гарбуза, Сергія Кривенка, Maria Rybina-Tkach, Тетяни Федоритенко, Володимира Наталушка, Oleksandr Tkach, Ганни Морозової була зосереджена на унікальних пам’ятках заповідника.
Про це повідомив Національний заповідник "Чернігів стародавній" .
За його результатами у фінальний день пленеру 9 жовтня відкрили виставку «Барви Спасу Чернігівського» у Спасо-Преображенському соборі виставили картини його учасників (викладачів Чернігівської художньої школи, Київської художньоїт школи № 6, Академії мистецтв Укоаїни та інших митців) – 24 роботи присвячених стародавньому місту та його історичним архітектурним пам’яткам.
Перший всеукраїнський пленер організували Чернігівська художня школа, Національний архітектурно-історичний заповідник Чернігів стародавній та міське управління культури та туризму.
«Сьогоднішній пленер показав те, що це є великим, серйозним мистецьким інстументом, який може і сьогодні, і регулярно працювати на просування ідеї величі історії нашого міста, через нашу чудову , унікальну архітектуру.
Вважаю, що через мистецькі доробки завжди можна набагато голосніше й глибше, та історично розказати про ті чи інші події. А, якщо ми говоримо про наше місто Чернігів, то іншої мови не може бути, як тільки мова через форми мистецтва», - сказав начальник Управління культури та туризму Чернігівської міськради Олександр Шевчук.
У свою чергу Генеральна директорка НАІЗ «Чернігів стародавній» Наталя Реброва зазначила, що «упродовж п’яти днів митці сфокусували свою, нашу увагу, а також відвідувачів теперішніх і майбутніх, саме до Чернігова стародавнього та до унікальної пам’ятки, яка є в нашому місті – це Спасо-Преображенський собор».
Пані Наталя, додала, що виставка діятиме упродовж місяця. Є також домовленості про те, що ця унікальна виставка відбудеться й у інших містах і в інших закладах.
У свою чергу художники поділилися враженнями від спільної творчої діяльності, а ще – захопленням від унікальної історичної спадщини стародавнього міста. Кожен з них знайшов особливий для себе ракурс та мотив для творчості.
Як повідомляла УМ, «На Спас до Спаса Чернігівського»: новий культурний проєкт представить давні традиції.
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Нещодавно в художній галереї Грьонінгена — найбільшого міста на півночі Нідерландів — відбулася виставка картин непрофесійних художників з різних країн, на якій було представлено кілька робіт 46-річного киянина Романа Чалюка. >>
На Різдво, 25 грудня, на 81 році життя в Чернівцях померла лікарка Марія Марчук, якій легендарний співак Володимир Івасюк присвятив свій хіт "Червона рута". >>