Вперше у світі: за допомогою стовбурових клітин вдалося відновити зір у людей
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Місія Драко створена для знищення (приблизно саме так буде виглядати процес входження «Драко» в щільні шари атмосфери).
Запустити супутник планує Європейське космічне агентство (ESA) і все для того, аби уважно простежити, як він розпадається під час свого повернення в атмосферу Землі.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті агенства ESA.
Це відбуватиметься в межах місії «Драко», яка розпочнеться у 2027 році. Вона збиратиме унікальні вимірювання під час фактичного входу супутника в атмосферу та його знищення. Збережеться лише капсула апарата, бо спеціально розроблена, щоб пережити приземлення і передати цінну телеметрію. (Телеметрія — сукупність технічних засобів і методів вимірювання на відстані різних фізичних, технічних та інших величин у промислових, енергетичних, транспортних та інших установках).
Супутник сконструюють завбільшки з велику пральну машину вагою близько 200 кілограмів. А капсула буде маленькою (40 сантиметрів), проте надзвичайно міцною.
Мета місії — зрозуміти, як супутники розпадаються, щоб їх можна було проєктувати так, аби вони згорали повністю при вході в атмосферу і не перетворювалися на космічне сміття. Також місія допоможе оцінити вплив повернення супутників на довкілля, вивчаючи, як їхні частинки взаємодіють з верхніми шарами атмосфери та які побічні продукти утворюються.
Навколо Землі зараз обертаються понад 9 300 тонн космічних обʼєктів, зокрема космічного сміття — непрацюючих супутників і шматків ступенів ракет. Зіткнення в космосі породжують набагато більше шматків сміття, яке своєю чергою може призвести до нових аварій. Ці події можуть спричинити «синдром Кесслера», що стане серйозною перешкодою подальшій діяльності людей в космосі.
Як повідомляла УМ, Землю «атакує» 189-метровий астероїд.
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Нові докази на підтримку теорії, що понад 3,5 млрд років тому на Червоній планеті був величезний океан, знайшов китайський марсохід Zhurong. >>
Стоячі столи для роботи останнім часом набирають популярності – вони нібито є порятунком від безперервного сидіння в офісі. >>
Комітет у другий день Нобелівського тижня, 8 жовтня, обрав лауреатів у галузі фізики. >>
У понеділок, 7 жовтня, в перший день Нобелівського тижня, комітет обрав лауреатів у галузі фізіології та медицини. >>
За останні пів року археологи під час розкопок знайшли понад 50 скелетів вікінгів, які збереглися в гарному стані. Знахідки дали рідкісну інформацію про спосіб життя та подорожі тогочасного мореплавного суспільства. >>