День Соборності: Зеленський привітав українців
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Адміністрація Байдена намагається заощадити мільярди допомоги Україні, оскільки крайній термін наближається
Термінові переговори з Конгресом веде Адміністрація президента США Джо Байдена – і все через те, аби знайти рішення щодо використання понад $6 мільярдів, які США заклали на військову допомогу Україні, оскільки вони «згорять» з настанням кінцевого терміну для їхнього використання — 30 вересня.
Як інформує УМ, про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.
У квітні США ухвалили пакет допомоги Україні на $61 мільярд. Основним інструментом цього пакету є програма Presidential Drawdown Authority або PDA (президентське розпорядження щодо скорочення коштів). Ця програма дозволяє у разі надзвичайних ситуацій надавати оборонні послуги союзникам або передавати військову техніку й озброєння із запасів Пентагону. PDA був основним механізмом, який адміністрація Байдена використовувала для доставки зброї в Україну.
Із загального пакета допомоги PDA охоплює $7,8 мільярда. Більшу частину цієї суми досі не використали, хоча вже наближається кінцевий термін — 30 вересня завершується бюджетний рік.
Державний департамент США сподівається додати розширення повноважень PDA до Резолюції про продовження — короткострокового законопроєкту про надзвичайні витрати, який Сенат і Палата представників повинні ухвалити цього місяця.
Співробітники Конгресу на умовах анонімності наполягали в розмові з Reuters, що рішення знайдуть, оскільки як Демократична, так і Республіканська партії США підтримують Україну. До того ж, щоб перенести ці $6 мільярдів на наступний фіскальний рік, не обовʼязково проводити голосування в Конгресі, де трампісти можуть почати блокувати рішення. Достатньо лише узгодження.
Поки тривають переговори з Конгресом, адміністрація Байдена розглядає запасний варіант, за яким можна буде фактично витратити на військову допомогу Україні решту $6 мільярдів до 30 вересня. За цим планом озброєння й військову техніку закуплять одразу, а терміни доставки продовжать, щоб військова допомога надходила в Україну поступово.
Також у Конгресі та в адміністрації кажуть про ще один доступний ресурс. Для допомоги Україні залишаються доступними близько $2 мільярдів, що лишилися у повноваженнях PDA в результаті бухгалтерської помилки Пентагону. Їхнє використання кінцевого терміну не має.
У Конгресі не зовсім розуміють, чому поставки зброї в Україну дещо скоротилися цього року, але кажуть, що частково це сталося через стурбованість Міністерства оборони США тим, що його власні запаси виснажуються, а оборонна промисловість бореться з проблемами в ланцюгах поставок.
Цього місяця президент України Володимир Зеленський їде до США і сподівається представити Байдену «план перемоги». Також сьогодні, 6 вересня, він бере участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України на базі ВПС США «Рамштайн» у Німеччині.
Як повідомляла УМ, Наперсточний партнер? Чому допомога Україні не цікава Америці.
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
За словами голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, що подав на реєстрацію законопроєкти, тексти цих документів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів розроблені українськими бізнес-асоціаціями. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
Воїни 73-го морського центру Сил спеціальних операцій знищують на Курщині противника і здобувають важливі дані щодо ворожих військ. >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>