Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
«Гетьман Іван Мазепа» буде флагманом ВМС ЗСУ. (facebook.com/navy.mil.gov.ua)
Ходові державні випробування у морі українського корвета класу Ada «Гетьман Іван Мазепа» (F 211), який будується у Туреччині, показали військово-морські сили. Він буде флагманом ВМС ЗСУ.
Як інформує УМ, про це повідомили ВМС України у соцмережі.
Це перше офіційне підтвердження виходу корвета у море на випробування. До цього були лише неофіційні фото в соцмережах наприкінці травня 2024 року.
Корвет повинен увійти до складу українського флоту у 2024 році, але точні дати поки не розголошуються. Судячи з відео, корабль ще добудовується.
Як писав Naval Pages, «Гетьман Іван Мазепа» отримає американські протикорабельні ракети Harpoon, зенітно-ракетний комплекс малої дальності MBDA VL MICA, 76-мм артилерійську установку Leonardo Super Rapid, 35-мм зенітний комплекс Rheinmetall Millennium, 12,7-мм кулеметні установки Aselsan STAMP і 324-мм торпедні апарати з протичовновими торпедами MU90 Impact. Також корвет може приймати на борт один гелікоптер.
Україна підписала з Туреччиною угоду на будівництво двох корветів класу Ada ще в липні 2021 року. Урочиста церемонія закладки майбутнього «Гетьмана Івана Мазепи» відбулася 7 вересня 2021 року. У тому ж році почали формувати екіпаж. Спустили на воду корвет у жовтні 2022 року.
У серпні 2023 року заклали кіль другого корвета — «Гетьман Івана Виговський». У березні 2024 року корвет показали президенту Володимиру Зеленському.
За домовленостями корвети мають увійти до складу ВМС ЗСУ у 2024 році. Очікується, що перший з них приступить до виконання завдань не раніше 2026 року — до цього його чекають випробування.
Як повідомляла УМ, ВМС України офіційно підтвердило знищення десятків безпілотників в Єйську.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>