Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Українська діаспора з національними прапорами на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні. (washingtonpost.com)
Пентагон доставить частину зброї українським підрозділам менше ніж за тиждень після завершення усіх процедур ухвалення відповідного законодавства – голосування у Сенаті США (23 квітня) та підпис під документом президента Джо Байдена.
Як інформує Україна молода, про це повідомляєз посиланням на офіційні джерела у владних колах видання The Washington Post в неділю.
Зокрема, офіційні особи США заявляють, що Пентагон готовий надати значну військову допомогу Україні після того, як Сенат наступного тижня схвалить законопроєкт про допомогу Україні, а президент Джо Байден підпише його.
За їхніми словами, Міністерство оборони США, яке попереджало, що Україна повільно поступатиметься російським військам і зіткнеться з приголомшливими втратами без термінових дій на Капітолійському пагорбі, розпочало збір пакета допомоги задовго до майбутніх голосувань, намагаючись прискорити процес.
Тож один з посадовців каже, що Пентагон знадобиться менше тижня, перш ніж частина зброї потрапить на поле бою в Україні.
Не відразу було зрозуміло, наскільки об’ємним буде пакет, хоча він майже напевно міститиме вкрай необхідні боєприпаси для систем, на які найбільше покладаються українські військові, включаючи 155-мм снаряди, які використовуються в гаубицях НАТО, і боєприпаси для реактивної артилерії середньої дальності.
Також цілком імовірно, що Пентагон надасть Україні свіжий транш обладнання для протиповітряної оборони та боєприпасів, що є життєво необхідною для боротьби з невпинною кампанією росії проти цивільної інфраструктури країни.
Як повідомляла «УМ», 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за виділення Україні майже $61 млрд допомоги.
Рішення ухвалено більшістю - 311 голосів: «за» проголосували 210 демократів та 101 республіканець.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг привітав ухвалення Палатою представників закону про надання допомоги Україні. І вже закликав Сенат якнайшвидше проголосувати за документ та направити його на підпис президенту США Джо Байдену.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>