Невтішний 2024-й: десятки тисяч українців «отримали» статус зниклих безвісти
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Павло Петриченко загинув на Донеччині за день до свого 32-річчя. (Фото: Фейсбук Maryna Petrychenko)
На Донеччині 15 квітня під час виконання бойового завдання загинув активіст і сержант 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Павло Петриченко.
Як інформує УМ, про смерть бійця повідомила його сестра Марина Петриченко у Фейсбуці.
Павло загинув за день до свого дня народження – 16 квітня йому мало виповнитися 32 роки.
До повномасштабного вторгнення Павло був громадським активістом – учасником Євромайдану та руху "Хто замовив Катю Гандзюк", організатором акцій на підтримку Сергія Стерненка.
У березні 2022 він займався розбудовою волонтерського центру Сергія Притули. А вже у квітні доєднався до лав ЗСУ. Павло Петриченко став автором петиції про обмеження роботи онлайн-казино, яка 29 березня набрала понад 26 тисяч голосів.
Свої почуття з приводу загибелі Павла висловив громадський діяч і волонтер Сергій Притула.
"Паш, ти був Воїном з великої літери! Ми всі на колінах перед тобою! Я не знаю, як це все опанувати, Паш… Люблю Тебе, Братику! Спасибі за все, що ти прививав мені всі ці роки! Обіцяю, що все буде виконано! Рускі, ви будете зникати з цього світу, скільки мене буде. До кінця моїх днів!", – написав він у соцмережах.
Адвокат і військовослужбовець Масі Найєм попросив передати "привіт" всім загиблим друзям і додав: "Побачимось, очевидно що скоро".
"Я завжди недооцінював твою посмішку, бо ми з тобою сміялись що ми "молочні браття", бо можливо було забагато жінок, які в нас були спільні. Мені було цінно, що ми – друзі. Бо ти сильний, розумний, ціннісний.
Ромчик писав, що буде гірше. Тепер можна констатувати, що краще вже ніколи не буде. Краще до того, як ти був живий", – зазначив військовий.
Юридичний радник Фонду Сергія Притули Максим Костецький згадав, яким Павло був при житті – рішучим та цілеспрямованим.
"Так не мало бути. У жодній чортовій альтернативній реальності так не мало бути.
Паша любив людей і вмів їх надихати. Паша ніколи не впадав у відчай. Це завжди були "вперед-вперед" і ні кроку назад.
Ніколи, чуєш, ніколи, я не уявляв, що щось таке може з тобою статися. Смерть мала обходити тебе десятою дорогою", – наголосив він.
Активістка Юлія Решітко згадала про день народження Павла й додала: "До зустрічі за обрієм".
"Павло пішов на день раніше дня народження, щоб іще разок наламати систему.
Це суцільний біль і найбільша несправедливість, яку всесвіт міг учора учудить. Східна саранча забирає наших один за одним", – написала вона.
Менеджерка соціальних проєктів Анна Манухіна поділилася власними спогадами початку повномасштабного вторгнення – їхнє спільне з Павлом волонтерство.
"Тоді було зовсім не до свята, бо це був початок березня 22 року, перші тижні повномасштабної війни, хтось виїжджав з країни, хтось вже воював, ми волонтерили, а Петриченко в ці дні, знайшов мені торт.
Сьогодні у Павла був би день народження, але вчора він загинув, захищаючи мене, нас, і вас в тому числі. Нашу країну", – зазначила вона.
Журналістка Дарія Гірна пригадала знайомство із Павлом, яке сталося на Донеччині.
"Більшість не хотіла б там побувати, не те щоб залишатися і ще й палити русню. Там було страшно бути.
Поміж тим він тримав руку на пульсі громадських справ. Побут цього поєднання – бліндаж зі старлінком між бойовими виходами. Я бачила як це відбувалося", – поділилася спогадами медійниця.
Громадський активіст Денис Баранець пригадав нестримне прагнення Павла до змін.
"Здавалося, що ти зумів заарканити хвилі життя, управляти ними і тому навіть після Перемоги продовжиш міняти країну. Твоя відкритість і прямота підкупала. Твоя активність і лідерство надихало.
Твоє ім'я мали пам'ятати по тих великих змінах країни, про які ти мріяв. І тепер точно будуть пам'ятати як героя і захисника", – написав він.
Як повідомляла УМ, на фронті загинув поет і військовий Максим Кривцов.
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Під час однієї з масових атак рф по Україні український пілот винищувача F-16 встановив рекорд зі збиття ворожих ракет. Він знищив шість крилатих ракет противника за один бойовий виліт. >>
Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “бусифікація” словом 2024 року. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги року, що минув. >>
На фронті 28 грудня 2024 року загинув музичний редактор відомого кулінарного шоу "МастерШеф" та інших проєктів Антон Вовк. >>
Справу щодо шахраїв, які викрадали гроші з банківських рахунків загиблих військовослужбовців ЗСУ, скерували до суду: в такий спосіб їм вдалося привласнити майже 1,5 млн гривень. >>
До війська деякі працівники ТЦК мобілізують чоловіків заради "плану" і не дивляться на те, що вони або взагалі неспроможні воювати, або мають законне право на відстрочку. >>