Комплекс «Кєдр»: ГУР про нову балістику, якою терористична росія атакувала Дніпро
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Четверта найбільша алмазна шахта світу знаходиться у Анголі. (expansao.co.ao)
Ангола у різний спосіб змушує російську транснаціональну компанію «Alrosa» вийти зі спільного бізнесу «Sociedade de Catoca», якому належить четверта найбільша алмазна шахта світу.
Зокрема, в Анголі скоротили видобуток діамантів, бо постачальники й банки відмовляються працювати з ними.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє ангольське видання Expansão.
Причина - в санкціях, запровадженими проти росії за вторгнення в Україну, що шкодять торгівлі діамантами.
За даними видання, минулого тижня представники ангольської влади зустрічались з російськими колегами в Дубаї (ОАЕ), для того, щоб розвʼязати питання виходу російського акціонера із Sociedade Mineira de Catoca.
ЗМІ зазначає, що видобуток діамантів на шахті скоротився, а багато постачальників та банків відмовляються працювати з Catoca через зв'язки з росіянами.
Російській компанії належить 41% акцій. Ангольська сторона вимагає, щоб росіяни пішли з бізнесу без умов, натомість росіяни хочуть компенсацій за інвестиції.
Один із можливих шляхів розв'язання проблеми – це те, що «Alrosa» піде, але з гарантією, що вона зможе повернутися в майбутньому, коли санкції будуть зняті. З огляду на нещодавнє зближення Анголи з США, росіяни з підозрою ставляться до такого результату, пише видання.
Іще один варіант полягає в тому, що росіяни продадуть свою частку акцій ангольській компанії. Однак поки що незрозуміло, чи будуть вони готові це зробити.
Вихід росіян зі спільного підприємства з видобутку діамантів необхідний для того, щоб зняти санкції з шахти, але це може бути складним завданням.
«Alrosa» – найбільша алмазодобувна компанія, світовий лідер за обсягом видобутку та запасів алмазів. Основними напрямками діяльності є геологорозвідка, видобуток та продаж алмазів, виробництво діамантів.
Добувні активи компанії розташовані в Республіці Саха (Якутія) та Архангельській області росії. У групі працюють понад 30 000 осіб. На частку компанії припадає 90% алмазовидобувних потужностей росії, що становить 28% від усього світового ринку.
Компанія перебуває під санкціями в усіх країнах Великої сімки, крім Японії. США, Канада і Велика Британія наклали санкції на «Alrosa» ще у лютому-березні 2022 року. Європейський Союз також наклав санкції.
Як повідомляла "УМ", президент США Байден посилив санкції проти банків за допомогу росії.
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>
Після нещодавнього українського удару по Курщині високопоставлений північнокорейський генерал дістав поранення. >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
Через загрозу атаки дронів російське відомство цивільної авіації тимчасово закривало аеропорт Волгограда, а в Ростовській області заявили про влучання в один із «промислових об’єктів». >>
У Бєлгородській області рф українські сили атакували завод, який серед іншого виготовляє вантажні дрони для російської армії, також був приліт в арсенал зброї в Новгородській області рф, >>