«На щиті»: 500 загиблих захисників повернули до України, фото
До України 16 травня в межах репатріаційних заходів повернули 528 тіл та останків полеглих оборонців України. >>
країна в ОБСЄ закликала повністю заблокувати доступ Росії до військових технологій.
Заблокувати будь-які спроби росії придбати у приватних компаній на Заході товари, які можуть використовуватися у сфері військових технологій – таким є заклик України до партнерів.
Як інформує УМ, про це йдеться у заяві делегації України при ОБСЄ, виголошеній на засіданні Форуму з безпекового співробітництва.
Заяву озвучив перший секретар постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні Данил Кубай.
"Демонструючи найвищий рівень лицемірства, Російська Федерація продовжує критикувати законні поставки зброї в Україну, які здійснюються на підтримку невід'ємного права України на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН. РФ не шкодує зусиль, щоб зірвати передачу оборонних озброєнь Україні, водночас імпортуючи зброю з Ірану та Північної Кореї для посилення своєї спроможності продовжувати агресивну війну", - зазначається у заяві.
При цьому вказується, що попри російські заяви про так звану "промислову самодостатність" РФ докладає максимуму зусиль для обходу санкції та закупівлі західних військових технологій з метою підтримки своєї військової промисловості.
"За деякими даними, до 95% критично важливих компонентів іноземного виробництва, які були знайдені в російському озброєнні, знищеному в Україні, походять із західних країн. Відомо, що ці поставки здійснюються не державними установами, а приватними фірмами. Більше того, експорт, що потрапляє до Росії, - це не обов'язково військові товари, а й товари подвійного призначення, цивільна продукція чи навіть побутова техніка", - наголосив Кубай.
З огляду на це український дипломат закликав до пильності щодо спроб таких закупівель та до необхідності запобігати їм.
Як повідомляла УМ, українська делегація бойкотувала виступ Лаврова в ОБСЄ.
До України 16 травня в межах репатріаційних заходів повернули 528 тіл та останків полеглих оборонців України. >>
У ніч проти 15 травня Сили спеціальних операцій уразили Рязанський нафтопереробний завод у спільній операції з Силами безпілотних систем та іншими складовими Сил безпеки та оборони. >>
Україна та рф у п'ятницю, 15 травня, провели обмін полоненими, під час якого вдалося повернути 205 українських громадян. >>
Московський механізм для розслідування фактів індоктринації та мілітаризації росією українських дітей, задіяли понад 40 держав ОБСЄ. >>
Радницею-гадалкою екскерівника Офісу президента Андрія Єрмака є 51-річна мешканка Києва, яка називає себе консультанткою з астрології Вероніка Анікієвич (Даниленко). >>
Сьогодні, 13 травня, день пам'яті Валерія Лобановського - легендарного тренера київського "Динамо", кращого тренера світу 1975 р. >>