Історична подія: Україна зупинила транзит російського газу
Транспортування російського природного газу територією України таки зупинили в інтересах національної безпеки рівно о 7:00 ранку 1 січня 2025 року. >>
Микола Патрушев, головний соратник російського лідера протягом десятиліть, ініціював убивство заколотного лідера групи найманців Вагнера. (Фото: REUTERS)
Секретар Ради безпеки росії Микола Патрушев, якого медіа називали одним з головних ідеологів війни проти України, з великою ймовірністю, відповідальний за ліквідацію голови «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина.
Як інформує УМ, про це пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела в західних розвідках і колишнього офіцера російської розвідки.
За даними газети, Патрушев ще влітку 2022 року попереджав путіна, що ставка на Пригожина і його найманців у війні з Україною дає тому багато впливу й створює загрозу Кремлю. Президент рф до Патрушева спочатку не прислухався, оскільки «ПВК Вагнера» досягали успіхів на полі бою. Змінилось усе в жовтні 2022 року — Пригожин зателефонував путіну й нібито в грубій формі поскаржився на дефіцит боєприпасів, показавши, що став небезпечним і перестав поважати кремлівську владу.
Після заколоту Пригожина Патрушев «взяв керівництво на себе». Він нібито дзвонив офіцерам, які симпатизують Пригожину, і просив їх переконати голову «ПВК Вагнера» припинити заколот. Також Патрушев шукав посередників для вирішення конфлікту в сусідніх країнах — серед лідерів Білорусі й Казахстану. Олександр Лукашенко відгукнувся, а от Касим-Жомарт Токаєв відмовився. Патрушев хотів, щоб у разі успіху Пригожина на шляху до Москви армія Казахстану прийшла на допомогу за договором про колективну безпеку.
Після закінчення заколоту Патрушев почав розробляти план вбивства Пригожина. За словами джерел в західних спецслужбах, путіну показали ці плани й він не був проти. 23 серпня 2023 року в аеропорту «Шереметьєво» під час перевірки літака Пригожина з номером RA-02795 перед вильотом під його крило заклали бомбу. Вона вибухнула, коли літак був на висоті 8 500 метрів. Десять людей на борту, включаючи Пригожина і співзасновниква «ПВК Вагнера» Дмитра Уткіна, загинули. Кремль офіційно свою причетність заперечує.
Нагадаємо, що під час заколоту Євгенія Пригожина 23—24 червня 2023 року найманці «ПВК Вагнера» захопили штаб Південного військового округу, а інша група бійців рушила до Москви через Воронезьку і Липецьку області. Коли 24 червня Пригожин оголосив про закінчення заколоту, «вагнерівці» були приблизно за 200 кілометрів від столиці рф.
Увечері 23 серпня стало відомо, що в Бологовському районі Тверської області розбився літак бізнес-класу, власником якого був Євгеній Пригожин. Голова «ПВК Вагнера» був у списку пасажирів. Влада заявила, що семеро пасажирів і троє членів екіпажу літака загинули. 27 серпня Слідчий комітет рф офіційно підтвердив загибель Пригожина й одного з головних командирів «вагнерівців» Дмитра Уткіна, який теж був на борту.
Як повідомляла УМ, Микола Патрушев, секретар Ради безпеки РФ заявив, що Росія не обмежує себе термінами у війні проти України, що НАТО нібито зацікавлені у затяжній війні, а Росія має право вимагати "репарації".
Транспортування російського природного газу територією України таки зупинили в інтересах національної безпеки рівно о 7:00 ранку 1 січня 2025 року. >>
Росіяни зробили фактично все можливе й неможливе, аби літак компанії Azerbaijan Airlines, у який влучила їх ракета, упав у море. >>
Завдяки наступальним діям бійці 6-го полку Сил спеціальних операцій ЗСУ зайняли один з населених пунктів у Курській області рф. >>
Ордер на арешт тимчасово відстороненого президента Юн Сок Йоля видав суд Південної Кореїза те, що той запровадив короткочасний воєнний стан 3 грудня. >>
Після атаки БпЛА на світанку 31 грудня у російській Смоленській області запалала нафтобаза. >>
Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику командира 110-ї окремої механізованої бригади, який створив схеми поборів з бійців, що ухилялися від служби. >>