«Ноосфера» на «Академіку Вернадському»: український криголам прибув на антарктичну станцію, фото
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Укрзалізниця презентувала новий графік руху поїздів на 2024 рік.
Новий графік руху поїздів на 2024 рік презентувало АТ "Укрзалізниця". Зокрема, буде призначено 14 нових рейсів: 11 внутрішніх та три міжнародні.
Як інформує УМ, про це 21 листопада повідомила пресслужба компанії на сайті Укрзалізниці.
"У новому сезоні наших пасажирів чекають нові міжнародні поїзди Дніпро – Хелм, Чоп – Відень та Чоп – Прага. Загалом за час війни ми відбудували широку мережу міжнародних маршрутів. За обсягами практично компенсували трафік регулярних авіаційних рейсів", – зазначив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко.
За його словами, також компанія продовжить розвивати й хабову модель перевезень як для внутрішніх рейсів, так і для міжнародних.
"Так, за обсягами перевезених пасажирів ми вже повернулися на рівень 2021 року. Розвиваючи міжнародне сполучення, відкриваючи нові маршрути всередині країни, ми зміцнюємо звʼязок усіх регіонів та залишаємося завжди напоготові приїхати туди, де це буде необхідно", – додав посадовець.
Основний акцент під час підготовки нового графіку руху було зроблено на покращенні дефіцитних сполучень: міжнародних та гірських. Саме гірський напрямок на піку літнього сезону став найпопулярнішим серед організованих груп дітей та військовослужбовців у відпустках.
Серед ключових оновлень міжнародного напрямку:
призначення нового поїзда №119/120 Дніпро – Хелм зі зручною стиковкою в напрямку Варшави, що на чотири години пришвидшує дорогу для дніпрян до столиці Польщі порівняно зі сполученням через Перемишль;
розвиток хабового сполучення через Чоп: нові міжнародні поїзди Чоп – Відень та Чоп – Прага стикуються одразу з низкою поїздів по Україні.
Призначено також низку внутрішніх маршрутів по Україні:
№51/52 Одеса – Запоріжжя, що курсуватиме через день, даючи в тому числі дніпрянам додаткову опцію подорожі до Одеси.
№129/130 Кременчук – Чернівці, що курсуватиме через день. Чернівці вперше отримають пряме сполучення з Кременчуком та альтернативну можливість дістатися Києва та інших міст на шляху прямування.
№216/215 Запоріжжя – Чернівці, що курсуватиме щоденно та поєднає Буковину з Івано-Франківськом, Львовом, Дніпром та Запоріжжям.
№193/192 Кривий Ріг – Ясіня, що курсуватиме через день та вперше поєднає прямим сполученням Криворіжжя з Карпатами.
№345/346 Ужгород – Чернівці, що курсуватиме щоденно та дозволить відновити історичне пряме сполучення Закарпаття з Буковиною через популярний гірськолижний курорт у Славську.
№28/27 Київ – Мукачево, закладений у розкладі на пікові дати, поєднає столицю зі Славськом і Закарпаттям новим денним сполученням.
№145/146 Суми – Рахів дасть сполучення півночі з гірськолижними курортами Прикарпаття та Закарпаття.
№365/366 Луцьк – Рахів дозволить мешканцям Луцька та Рівного отримати сполучення з Моршином, Долиною, Калушем, Франківськом, Яремче, Буковелем, Ворохтою. А ще Львів отримає максимально зручне сполучення з гірською місцевістю.
№368/367 Луцьк – Ужгород дасть сполучення Луцьку зі Львовом, Мукачевом та Чопом.
Інтерсіті №747/748 Київ – Тернопіль курсуватиме щоденно й дасть комфортне ранкове та вечірнє сполучення для жителів Тернополя, Хмельницького, Вінниці зі столицею.
Інтерсіті №745/746 Київ – Львів, який гарантує ранкове сполучення Львова та Києва.
Водночас популярні поїзди, які мали успіх у минулому графіку, стають щоденними: №5/6 Запоріжжя – Ясіня, №40/39 Запоріжжя – Солотвино та поїзд Луцьк – Ужгород, який у новому графіку отримав нову нумерацію 368/367.
Також покращення графіків та маршрутів стосується цілої низки поїздів популярних гірських напрямків як єдиної безпечної локації для відновлення та перезавантаження українців.
Так, наприклад, поїзд №25/26 Одеса – Рахів отримав більш зручне вечірнє відправлення з Одеси о 18:20 замість 14:02, а маршрут поїзда №357/358 Київ – Ворохта буде подовжено до станції Ясіня, звідки починаються популярні рейси в гори.
Як повідомляла УМ, Залізнична безпека понад усе: «Укрзалізниця» запровадила посаду маршалів.
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Бронзову медаль в естафеті на Кубку світу, що проходить в латвійському Сігулді, здобула Збірна України з санного спорту. >>
Так званий реєстр контрольованих осіб, до якого ворог заносить українців без паспорта рф, запрацює із 5 лютого на тимчасово окупованих територіях >>
Капітан Кременчука та нападник збірної України Віталій Лялька був визнаний найкращим хокеїстом країни у 2024 році. >>
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
Кабмін України схвалив проєкт закону "Про основні засади житлової політики". >>