Пливи, рибо, пливи: у Кременчуцьке водосховище заселяють мальків товстолобика
На Черкащині відновили практику зарибнення Кременчуцького водосховища. >>
Окупанти знищують заповідний Джарилгач. (Фото з відкритих джерел)
Російські окупанти повністю знищили степову ділянку Джарилгацького національного природного парку та ще низки об'єктів заповідного фонду України на Херсонщині.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у понеділок.
Зазначається, що окупованими на сьогодні лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 мільйона гектарів.
Війною уражено понад 20% природоохоронних територій України.
За повідомленням Міндовкілля, знищено всю заповідну зону - найціннішу степову ділянку Джарилгацького національного природного парку. Йдеться про 1588 га.
Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення: "Архіпелаг Великі та Малі Кучугури" та "Заплава Сім Маяків".
Загалом уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 мільйона гектарів.
Під загрозою знищення опинилися 2,9 мільйона гектарів територій Смарагдової мережі — 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства Євросоюзу та Ради Європи.
У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.
"Цей перелік та масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування", - наголошують в Міндовкілля.
На Черкащині відновили практику зарибнення Кременчуцького водосховища. >>
Україна заблокувала участь Росії у складі бюро Водної конвенції під час засідання 10-ї наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. >>
Укроборопром наростив чистий дохід на 50% за останні три квартали 2024 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року. >>
На сьогодні існує 10 країн у світовому виноробстві — основні визначальні й умовно молоді. >>
Верховна Рада вже підвищила акцизи на пальне і тепер готується зробити це і щодо тютюнових виробів. >>
Україна закликає забезпечити постійну розширену присутність місій на всіх відповідних об'єктах. >>