Позбутися залежності Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття прагне Європейський Союз.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться на сайті Європейської комісії.
У звіті про стан Енергетичного Союзу за 2023 рік зазначається, що напередодні зими 2023-2024 років ЄС краще підготовлений до забезпечення своєї енергетичної безпеки.
Так, ЄС різко зменшив свою залежність від російського викопного палива, поступово припинив імпорт вугілля, скоротив імпорт нафти на 90%, скоротив імпорт газу зі 155 млрд кубометрів у 2021 році до приблизно 80 млрд кубометрів у 2022 році та приблизно до 40-45 млрд кубометрів у 2023 році.
Європейський Союз також скоротив попит на газ більш ніж на 18% за останні п'ять років, заощадивши близько 53 мільярдів кубометрів газу.
Як зазначається у звіті, напередодні зими 2022-2023 років газосховища у Європі були заповнені на 95%. Зараз заповненість становить понад 98%.
Попри те, що найгірші наслідки енергетичної кризи вже позаду, Єврокомісія наголошує, що місця для самовдоволення немає.
"ЄС має продовжувати забезпечувати недорогу, надійну та доступну енергію для домогосподарств і підвищувати конкурентоспроможність своєї промисловості, підтримуючи інвестиції в чисті технології", - зауважили у ЄС.
Як повідомляла УМ, Україна отримала від Європейського Союзу дев’ятий транш макрофінансової допомоги в розмірі €1,5 млрд.