Вперше у світі: за допомогою стовбурових клітин вдалося відновити зір у людей
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Дослідження науковців привели їх до висновку, що Місяць може бути на 40 мільйонів років старший, ніж вважали раніше.
Проаналізували місячний пил, отриманий завдяки місії «Аполлон-17» 1972 року науковці припустили, що Місяць може бути на 40 мільйонів років старший, ніж вважали раніше.
Як інформує УМ, про це пише The Guardian.
На думку вчених, приблизно через 100 мільйонів років після утворення Сонячної системи, космічне тіло розміром із Марс вдарилося об Землю, а згодом його частинки утворили Місяць. Спочатку поверхня супутника була розплавленою, а після охолодження океану місячної магми матеріал затвердів.
Дослідники вважали, що Місяцю приблизно 4,42 мільярда років, однак атомно-зондова томографія показала, що деякі частки місячного пилу зʼявилися понад 4,46 мільярда років тому.
Проте висновки, зроблені завдяки зразкам місячного пилу з «Аполлона», можуть не розповсюджуватися на весь місячний ґрунт, тому це питання потребує подальшого вивчення.
Нещодавно науковці запропонували розплавити місячний пил за допомогою гігантської лінзи й створити на поверхні супутника дороги та посадкові зони для космічних кораблів.
Як повідомляла УМ, Освоєння Місяця: розробки буковинських вчених допомагають вивчати супутник.
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Нові докази на підтримку теорії, що понад 3,5 млрд років тому на Червоній планеті був величезний океан, знайшов китайський марсохід Zhurong. >>
Стоячі столи для роботи останнім часом набирають популярності – вони нібито є порятунком від безперервного сидіння в офісі. >>
Комітет у другий день Нобелівського тижня, 8 жовтня, обрав лауреатів у галузі фізики. >>
У понеділок, 7 жовтня, в перший день Нобелівського тижня, комітет обрав лауреатів у галузі фізіології та медицини. >>
За останні пів року археологи під час розкопок знайшли понад 50 скелетів вікінгів, які збереглися в гарному стані. Знахідки дали рідкісну інформацію про спосіб життя та подорожі тогочасного мореплавного суспільства. >>