За ворогом стежитиме нова українська «пташка» - авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Замовлення уряду ФРН включає понад 100 тисяч 155-мм снарядів
Уряд Німеччини надав замовлення німецькій оборонній компанії Rheinmetall на виготовлення понад 150 тисяч боєприпасів для України.
Як інформує Україна молода, про це повідомила компанія у пресрелізі.
Замовлення включає понад 100 тисяч 155-мм снарядів від нової іспанської дочірньої компанії Rheinmetall Expal Munitions, а також додаткових осколково-фугасних снарядів DM 121. Незважаючи на те, що замовником є уряд Німеччини, всі ці боєприпаси призначені для України.
Замовлення має вартість у трьохзначних мільйонах євро. Постачання десятків тисяч снарядів планується на 2023 рік, а решта має бути відвантажена у 2024 році.
Це вже третє замовлення на постачання артилерійських боєприпасів за рамковим контрактом з Бундесвером. В липні 2023 року Rheinmetall оголосила про підписання нової рамкової угоди на постачання артилерійських боєприпасів із Бундесвером, розширення наявного контракту. Загальний обсяг цього потенційного замовлення становить близько 1,2 млрд євро.
Як відомо, німецький оборонний концерн Rheinmetall до кінця 2023 року поставить ЗСУ найсучасніший безпілотний комплекс Luna NG для повітряної розвідки та радіоелектронної боротьби. Комплекс можна використовувати не тільки для розвідки, але й для забезпечення LTE-зв’язку, перехоплення та РЕБ.
У липні німецька компанія Rheinmetall встановила нову виробничу лінію. Боєприпаси до зенітних установок Gepard, які мають важливе значення для збиття російських дронів, мають передати українським військовим вже найближчим часом.
Натомість у Німеччині виник брак запасів цих боєприпасів, адже Gepard датується 1980-ми роками, і документації на управління ними залишилося. Тому інженери переробили існуючі 35-мм боєприпаси, призначені для бортового озброєння БМП, щоб використовувати їх в зенітних установках.
12 травня повідомлялося, що німецький концерн Rheinmetall заснував спільне підприємство з Укроборонпромом, яке буде ремонтувати та виробляти танки безпосередньо в Україні. У Rheinmetall буде 51% акцій у новій компанії, концерн також візьме на себе управління компанією.
Раніше стало відомо, що найбільший німецький зброєбудівний концерн Rheinmetall у майбутньому хоче мати можливість виробляти танки, зенітні системи та боєприпаси в Україні.
Як повідомляла УМ, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом в рамках участі в ІІІ саміті Європейської політичної спільноти в Гранаді. Німеччина пообіцяла надати системи ППО для зимового періоду.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
У рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі в середу, 22 січня, президент України Володимир Зеленський провів переговори з лідером німецької ХДС і керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Фрідріхом Мерцом. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
У ніч на 21 січня українські безпілотники атакували авіазавод у Смоленську. Місцевий губернатор підтвердив факт прильоту дронів, традиційно запевнивши, що їхній «Панцир» спрацював бездоганно і вчасно. >>