Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Польські танки PT-91 Twardy на українському фронті. (Фото РАР)
Польський державний оборонний концерн Polska Grupa Zbrojeniowa створить центр з ремонту танків українського та радянського виробництва.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє агентство PAP у вівторок.
Зауважимо, що раніше концерн Polska Grupa Zbrojeniowa заявив про створення технологічного центру для ремонту українських танків Т-64 у рамках спільного проєкту польського оборонного підприємства Bumar-Labedy і "Укроборонпрому".
"Глівицький завод (Bumar-Labedy - ред.) також почне обслуговувати та модернізувати танки PT-91 і Т-72, передані Україні Польщею, крім цього розглядають плани обслуговування танків Leopard 2A4, якими Захід озброює Україну", - йдеться у повідомленні.
Напередодні, у понеділок концерн Polska Grupa Zbrojeniowa заявив, що Україна отримала партію танків Leopard 2, відремонтованих у Бумар-Лабендах.
Нагадаємо, Т-64 - радянський середній танк, розроблений у 1960-1967 роках у Харківському конструкторському бюро машинобудування Харківського заводу транспортного машинобудування і прийнятий на озброєння 1966 року Збройними силами СРСР.
PT-91 Twardy - польський основний бойовий танк, заснований на ліцензійному варіанті радянського Т-72М1, виробляється з 1993 р.
Т-72 "Урал" - радянський основний танк, розроблений і виготовлений нижньотагільським Уралвагонзаводом, прийнятий на озброєння Збройних сил СРСР 1973 року.
Leopard 2A4 - німецький основний бойовий танк, четверта модернізація танка Leopard 2. Вироблявся з 1985-го до 1992 року. Станом на 2023 рік знятий з озброєння в Німеччині, але перебуває в експлуатації в низці інших країн.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>