До Швейцарії не дотягуємо: Україна на 79 місці серед найкращих країн для літніх людей
До максимально можливої тривалості життя людство таки майже наблизилося, а от подовжити його – може тільки боротьба з самим старінням. >>
По всій Болгарії фермери заблокували дороги через агроімпорт з України, але влада має тверду позицію.
Важку техніку на транспортні розв'язки вивели в Болгарії фермери та власники переробних підприємств, протестуючи проти рішення парламенту не продовжувати заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після 15 вересня.
Як інформує УМ, про це 18 вересня повідомило видання Forbes Bulgaria.
У зв’язку з протестами заблокована ціла низка автошляхів по всій країні – прикордонні переходи, головні дороги та шосе. Представники 26 галузевих організацій оголосили безстроковий загальнонаціональний протест.
Вони закликали громадян здійснювати поїздки тільки в разі крайньої необхідності, попередивши, що головними дорогами країни пересувається важка сільськогосподарська техніка.
Протестувальники вимагають продовження заборони на імпорт соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку з України, а також введення заборони на імпорт нерафінованої олії, свіжих та заморожених фруктів та овочів, молока та молочних продуктів, м'яса та м'ясопродуктів, живих тварин, меду та продуктів бджільництва з України, а також посилення контролю за походженням, якістю та безпечністю сільськогосподарської продукції, що імпортується в країну.
Фермерська спільнота також вимагає виплатити фермерам повну суму компенсації за збільшення виробничих витрат через війну в Україні до 30 вересня цього року та зняти обмеження на розмір допомоги, а також негайно виплатити державну допомогу для компенсації фермерам, які мають повністю необроблену землю.
Серед вимог – виділення необхідних коштів для переоформлення існуючих та надання нових державних дотацій, у тому числі мінімальних дотацій виробникам винограду, картоплі, малини, тепличної продукції та тютюну, а також виробникам тваринницької продукції та меду.
Протест фермерів наразі проходить з вимогами, які вже вирішені, або з тими, які не можуть бути вирішені, заявив глава уряду Микола Денков.
Крім цього, за його словами, деякі з цих вимог пов'язані зі схваленням Єврокомісії.
"Ми ведемо розмову з виробниками зерна, і рішення про зняття зернової заборони не можуть ухвалювати тільки виробники", – сказав Денков.
Міністр сільського господарства Кирил Витєв запросив протестувальників на переговори і заявив, що після скасування Єврокомісією заборони на імпорт з України будуть проведені переговори з Києвом, щоб експорт до Болгарії було затримано до повного уточнення продукції, кількості та механізмів ліцензійних режимів.
Нагадаємо, що в суботу, 16 вересня, напруга між урядом і фермерами загострилася після того, як Денков назвав деяких протестувальників терористами.
Національні збори Болгарії у минулий четвер ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.
У п'ятницю, 15 вересня, Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.
Як повідомляла УМ, на Польщу, Угорщину та Словаччину через відмову скасувати заборону на імпорт української агропродукції Україна подасть позов до Світової організації торгівлі (СОТ).
До максимально можливої тривалості життя людство таки майже наблизилося, а от подовжити його – може тільки боротьба з самим старінням. >>
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що дозволяє командирам подавати звіти про ураження ворога через додаток “Армія+”. Це нововведення запроваджує цифровий рейтинг бойової ефективності командирів. >>
До Литви для реставрації, від початку повномасштабного російського вторгнення, були переміщені понад 1500 культурних і мистецьких цінностей із України. >>
До війська деякі працівники ТЦК мобілізують чоловіків заради "плану" і не дивляться на те, що вони або взагалі неспроможні воювати, або мають законне право на відстрочку. >>
У 2025 році українські підприємства планують виготовити близько 3000 крилатих ракет і ракет-дронів, а також щонайменше 30 000 далекобійних дронів. >>
Вперше Україна опублікувала відео застосування штурмовиками Су-25 високоточних авіабомб AASM-250 "Hammer" (перекл. із англ. - Молот), переданих Францією. Це оснащене ракетним форсувальником озброєння дає змогу Повітряним силам завдавати точного ураження по російських цілях. >>