Кар'єра, освіта, соцзахист: Міноборони планує зробити військову службу привабливою
Стратегію залучення, розвитку та утримання людського капіталу в Силах оборони до 2027 року презентувало Міноборони України. >>
Недалекоглядна політика українського керівництва 90-х - тепер в прямому сенсі б"є по нас. (Фото: Телеграм Україна)
Росія обстрілює Україну крилатими ракетами Х-55, які офіційний Київ передав москві в межах угоди між Кабміном і урядом рф у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Відповідні докази «розкопали» українські журналісти.
Як інформує УМ, про це сказано в розслідуванні проєкту Радіо Свобода "Схеми".
Журналісти отримали у своє розпорядження текст угоди і список номерів переданих ракет і співставили з номерами тих Х-55, які армія РФ почала використовувати проти України під час повномасштабного вторгнення.
"Схеми" виявили щонайменше з десяток ракет зі списку, які РФ запустила по українських містах – частину з них збили сили української ППО, частина влучила у житлові будинки.
Журналісти розшукали в архіві угоду між Кабінетом міністрів України на чолі з Валерієм Пустовойтенком та урядом РФ за керівництва Володимира Путіна, підписану в Ялті 1999 року.
Згідно з цим документом, Київ передав Москві вісім важких бомбардувальників Ту-160 і три Ту-95МС, а також 575 крилатих ракет Х-55. За це Росія компенсувала Україні борг за російський газ – на суму 275 мільйонів гривень. Це – визначена вартість переданого обладнання.
Разом з угодою журналісти отримали список з усіма номерами переданих ракет і співставили з номерами Х-55, якими Росія обстрілювала Україну після початку повномасштабного вторгнення рф.
Три таких ракети, які українська ППО збила у січні, травні та квітні 2023 року в Києві та в області – у списку переданих Москві у 1999-му році.
Ще одну Х-55, яка наприкінці 2022-го влучила у багатоквартирний житловий будинок у столиці України, через що загинула жінка, також в рамках угоди передав Київ. Інша ракета, яку Україна також віддала РФ, влучила в будинок на Київщині. Під час обстрілу постраждала дитина.
Ще кілька ракет "Схеми" ідентифікували за допомогою світлин із номерами на уламках, отриманих від джерел у правоохоронних органах.
Загалом журналісти виявили номери більше ніж десяти ракет, які раніше передали Росії, а 23 роки потому армія РФ запустила їх по території України, йдеться у розслідуванні.
Частина з цих збитих ракет нині зберігається у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.
Від початку ракету Х-55 в Радянському Союзі створювали винятково як носій ядерного боєзаряду. У Генштабі ЗСУ повідомляли, що "Росія виснажує українську систему протиповітряної оборони ракетами Х-55, які не несуть вибухонебезпечної бойової частини". Ці ракети, стверджують у відомстві, небезпечні через свою кінетичну енергію і залишки палива, що вибухають.
Як повідомляла УМ, артилерія рашистів накрила Херсон – влучили в тролейбус, церкву та рятувальників.
Стратегію залучення, розвитку та утримання людського капіталу в Силах оборони до 2027 року презентувало Міноборони України. >>
Запровадити додаткові санкції проти росії та скоротити її доходи для війни в Україні – планують США. Метою стануть танкери, що перевозять російську нафту. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
На трасі Василівка-Токмак 29 грудня 2024 року воїни розрахунку FPV підрозділу активних дій ГУР МО України “Кракен” ліквідували начальника штабу батальйону “шторм.осєтія” (штурмовий підрозділ в складі 429 мотострілецького полку зс рф) сєрґєя “кама” мєльнікова та його водія. >>
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Бронзову медаль в естафеті на Кубку світу, що проходить в латвійському Сігулді, здобула Збірна України з санного спорту. >>