Балістикою атаковано Київ та Кривий Ріг: понівечено книжковий ринок та промислові об’єкти
Російські війська в ніч на 16 серпня атакували Київ балістичними ракетами, в Оболонському та Голосіївському районах столиці спалахнули пожежі. >>
Без важкої військової техніки та озброєння, яку терористична ПВК «Вагнер» використовувала у війні проти України, буде непридатною для ефективної участі в бойових діях.
Як інформує УМ, про це 30 липня у Твіттері повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.
В британській розвідці зауважили, що з середини липня щонайменше кілька тисяч «військовослужбовців» (терористів – ред.) ПВК «Вагнер» розмістились у військовому таборі в селі Цель Могильовської області в центральній Білорусі.
«На супутникових знімках, зроблених 19 липня, виявлено близько 300 наметів і 200 транспортних засобів у селі Цель на раніше майже порожній території колишньої військової частини», - йдеться в повідомленні.
При цьому, більшість видимих на зображеннях транспортних засобів є вантажівками та мікроавтобусами з невеликою кількістю легкоброньованих машин.
У розвідці Британії зазначають, що залишається незрозумілою доля важкої техніки «вагнерівців», яку вони використовували в Україні. На думку розвідників, найімовірніше, що ПВК була змушена повернути все важке озброєння і бойову техніку російським військовим.
«Здатність «вагнерівців» зберегти важку військову техніку та засоби, такі як повітряний транспорт, стане ключовим фактором її майбутньої бойової ефективності», - підсумовується в повідомленні.
У попередньому повідомленні Міноборони Великої Британії йшлося про те, що на саміт до Путіна не приїхали понад 20 африканських лідерів з огляду на вихід рф із зернової угоди.
Як повідомляла УМ, до Білорусі прибула велика колона найманців ПВК «Вагнер».
Російські війська в ніч на 16 серпня атакували Київ балістичними ракетами, в Оболонському та Голосіївському районах столиці спалахнули пожежі. >>
21-річна українська легкоатлетка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою Європи-2026 з легкої атлетики, який проходить у Бірмінгем (Велика Британія). >>
У день 975-річчя Києво-Печерської лаври Президент України Володимир Зеленський підписав указ про захист національних святинь України. >>
У Греції на Святій Горі Афон виявили три раніше невідомі примірники Острозької Біблії 1581 року: їх у закритих монастирських книгосховищах досліджує історик і теолог, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило. >>
До міжнародної видавничої спільноти із закликом припинити співпрацю з російськими літературними агенціями та видавництвами, а також підтримати українських видавців після російських атак влітку 2026 року, звернувся Український інститут книги (УІК). >>
У російській Самарі в ніч проти 15 серпня пролунала серія вибухів. Імовірно, удару завдано по промисловій зоні, де розташовані підприємства російського оборонно-промислового комплексу. >>