Після гарячих дебатів Парламентська асамблея ОБСЄ вирішила не проводити свої засідання в країнах, які готові видавати візи росіянам, та засудила рашизм як державну ідеологію країни-агресора.
Це рішення - довгоочікуване.
Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба ВРУ.
А ще, як зазначає ВР, вперше міжнародна організація засудила рашизм як державну ідеологію країни-агресора.
На пленарній сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ схвалили важливу резолюцію української делегації щодо дій ОБСЄ в умовах російської збройної агресії. Про це повідомляє член української делегації, народний депутат Євгенія Кравчук.
Відповідно до головних положень документу ПА ОБСЄ закликає:
- скликати статутні засідання лише в тих країнах, які підтримуватимуть візові заборони для російських парламентарів;
- не призначати російських парламентарів, які підтримують війну, на відповідальні посади в Асамблеї до припинення агресії;
- створити Спеціальний комітет на підтримку парламенту України для кращої координації консультацій між парламентарями з широкого кола питань, пов'язаних з повномасштабним вторгненням РФ, а також для надання допомоги українському народу (це рішення до цього підтримав Постійний комітет асамблеї).
Документ підтверджує необхідність ухвалення поправок до Регламенту щодо тимчасового призупинення мандата парламентської делегації держави у разі порушення нею суверенітету і територіальної цілісності іншої держави.
"Нарешті, Резолюція підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України з метою притягнення до відповідальності російських посадових осіб, а також закликає засудити російську державну ідеологію рашизму. Уперше документ міжнародної організації згадує рашизм як державну ідеологію агресора! В перший же день роботи сесії ПА ОБСЄ у Ванкувері здобули для України потужну політичну підтримку Асамблеї! На крок ближче до міжнародної ізоляції росіян! Не зупиняємося працювати Дякую усім колегам із делегації за злагоджену роботу!", - йдеться у повідомленні.
Як повідомляла УМ, членство рф в ОБСЄ ще має сенс - генсек Хельга Марія Шмід.