Інститут помічника ветерана запроваджується в Україні

10:58, 20.06.2023

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. (Фото з відкритих джерел)

У Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях стартує з 1 липня Інститут помічника ветерана.

 

Як інформує УМ, про це повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, поінформували в Мінветеранів у Фейсбуці.  .

 

Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України “Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана у системі переходу від військової служби до цивільного життя” прийнято на засіданні Уряду у понеділок, 19 червня.

 

З 1 липня він стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях, – повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

 

Проект із запровадження в Україні інституту помічника ветерана розроблено фахівцями Мінветеранів. Функціонуватиме він за принципом “рівний – рівному”, а до обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

 

Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з МОН розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.

 

“Йдеться про координаційну підтримку або спрямування, допомогу нашим Захисникам і Захисницям в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг. Тобто всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів – повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника. Він відповідатиме за певну кількість ветеранів у громаді”, – зазначила Юлія Лапутіна.

 

Розповіла очільниця Мінветеранів і про вимоги до кандидатів у помічники ветерана. Це має бути громадянин України, який володіє українською мовою, має освіту не нижче молодшого бакалавра. У пріоритеті – ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих Воїнів.

 

Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та за кошти партнерів з розвитку.

 

Нагадаємо, 15 червня у місті Дніпро відкрито перший в Україні Центр ветеранського розвитку на базі Університету митної справи та фінансів. Він забезпечуватиме створення сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя за допомогою розвитку професійних навичок, перекваліфікації, сприяння зайнятості ветеранів. Крім того, у Центрі готуватимуть й майбутніх помічників ветеранів – в межах реалізації експериментального проекту Мінветеранів щодо запровадження в Україні інституту помічника ветерана.

 

Як повідомляла УМ, Інститут помічника ветерана: в Україні впровадять пілотний проєкт у травні.