Україна і Португалія домовились про спільне виробництво морських дронів
Премʼєр Португалії Монтенегру і президент Зеленський у Києві говорили про спільне виробництво дронів, перемовини з РФ та вибори за кордоном. >>
Британія, яка пишалася тим, що випередила своїх західних союзників у впровадженні нових систем зброї в Україну, тепер, схоже, готова надіслати Києву ракети великої дальності, про які адміністрація Байдена давно заперечувала. (Фото: Cpl Paul Saxby/AP)
Ракети дальнього радіуса дії – до 300 кілометрів – Велика Британія готова надіслати Києву.
Як інформує УМ, про це пише The Washington Post із посиланням на повідомлення, яке британське Міноборони розмістило в матеріалах закупівлі Міжнародного фонду підтримки України.
За словами неназваного британського чиновника, остаточне рішення про передачу ракет ще не ухвалили. Він відмовився підтвердити тип, терміни та кількість озброєння, що може отримати Україна. Однак WP припускає, що йдеться про британські крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow.
Також видання нагадує, що в документах Пентагону, які потрапили в мережу, стверджувалося, нібито розвідка США підтвердила плани Британії направити Україні невстановлену кількість ракет Storm Shadow.
15 грудня 2022 року міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що не виключає постачання Україні ракет Storm Shadow, а вже в лютому 2023 року премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що його країна має намір стати першою, хто надасть Україні зброю більшого радіуса дії.
Storm Shadow (SCALP EG) — франко-британська авіаційна крилата ракета класу «повітря — земля». Призначена для знищення важливих стаціонарних цілей, які добре захищені засобами протиповітряної оборони.
Ця ракета може використовуватися в будь-який час доби, складних метеоумовах і при застосуванні противником засобів радіоелектронної протидії.
Дальність її польоту становить понад 250 кілометрів, а висота 30—40 метрів. Утім, залежно від конкретної модифікації характеристики таких ракет можуть різнитися.
Як повідомляла УМ, Конгрес США підтримав передачу Україні ракет великої дальності.
Премʼєр Португалії Монтенегру і президент Зеленський у Києві говорили про спільне виробництво дронів, перемовини з РФ та вибори за кордоном. >>
Правитель росії володимир путін має намір захопити всю Україну і повернути частини Європи, які належали колишній радянській імперії, про цю загрозу продовжують попереджати у своїх звітах американські спецслужби. >>
Підрозділи Сил спеціальних операцій у ніч на 19 грудня уразили російську нафтовидобувну платформу та військовий корабель РФ, який патрулював неподалік у Каспійському морі. >>
У присутності лідерів двох держав представники інститутів нацпам’яті обговорили питання історичної пам’яті. Тобто перейшли до конкретних речей. >>
В Україну, 19 грудня, повернули 1003 тіла, які за твердженням російської сторони належать українським військовослужбовцям. >>
Рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро затвердив Саміт Європейського союзу. >>