Україна масштабувала удари безпілотників по військових цілях на території РФ
Сили оборони України продовжують нарощувати інтенсивність ударів по тилових об'єктах російського ВПК. >>
Канал Сіверський Донець. (Фото: Вікіпедія)
Під час інтенсивних обстрілів Бахмута та навколишніх населених пунктів, зауважили Британські розвідники, війська рф пошкодили Сіверсько-Донецький канал, внаслідок чого виник дефіцит води у тимчасово окупованому Донецьку.
Як інформує УМ, про це йдеться 9 травня у Twitter міноборони Великої Британії.
Ще 28 квітня так званий “глава” невизнаної “ДНР” Денис Пушилін заявив про загрозу недостатнього водопостачання в регіоні. Фахівці додали, що дефіцит води для тимчасово окупованого Донецька стає все більшою проблемою з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.
На тимчасово окуповану частину Донеччини вода постачається через Сіверсько-Донецький канал, який здебільшого залишається під контролем України, однак враховуючи свою протяжність, деякі частини каналу перебувають на спірних територіях.
Російські війська, ймовірно, намагались захистити канал, аби зменшити дефіцит води у Донецьку.
Канал також проходить через місто Часів Яр, що за 6 км від Бахмута. Оскільки бої за Бахмут тривають і окупанти інтенсивно обстрілюють як місто, так і прилеглі території, це, ймовірно, пошкодило канал та іншу водопровідну інфраструктуру Донеччини, що підірвало зусилля РФ усунути дефіцит води.
“Щоб компенсувати відсутність успіху у захопленні та утриманні каналу, Росія, ймовірно, будує водопровід, аби пом’якшити дефіцит води в місті Донецьк. Однак навряд чи це повністю компенсує обмежений доступ окупованих регіонів до води”, – резюмували розвідники.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) кажуть про те, що росіяни змінюють підготовку до контрнаступу Сил оборони замість наступу на Бахмут. Дії російських окупантів свідчать, що відбувається перелом у пріоритетах Міноборони Росії.
Як повідомляла УМ, Екологи пропонують не відновлювати підірвану дамбу Оскільського водосховища. яке живило водою міста Донбасу,
Сили оборони України продовжують нарощувати інтенсивність ударів по тилових об'єктах російського ВПК. >>
Російські війська увечері 3 листопадазавдали авіаційного удару по Харкову. Постраждали щонайменше 13 людей. >>
У Києві внаслідок атаки "Шахедів" було пошкоджено корпус та гуртожиток університету ім. Тараса Шевченка. >>
У Київські області в п’яти районах фіксуються пошкодження внаслідок збиття уночі на 3 листопада російських цілей. >>
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликає партнерів допомогти Україні у захисті від терору після чергової атаки російських дронів. >>
У Харкові російська армія увечері п’ятниці, 1 листопада, завдала удару по місцю дислокації поліцейських. Унаслідок цього загинув поліцейський, ще 46 осіб, серед них поліцейські, поранені. >>